Журналісти-розслідувачі встановили китайські фірми, які активно інвестують в окуповані росією українські території
Китайський бізнес активно інвестує в окуповані росією території України та допомагає вести так будівництво на захоплених територіях Донеччини, попри те що в публічному просторі Китай займає нейтральну позицію. Журналістам вдалося встановити факти співпраці деяких китайських фірм з окупаційними адміністраціями та їх участь у будівництві низки обєʼєктів на тимчасово окупованій території.
Про це йшлося під час презентації розслідування «Реальної газети» у Медіацентрі Україна.
Зокрема у ході розслідування журналісти виявили, що завдяки інвестиціям китайських компаній, в рекордні терміни на території Каранського кар’єру у Волноваському районі Донецької області було побудовано дві нові фабрики – з виробництва бетону та подрібнювальну.
Зокрема, за словами Андрія Діхтяренка, засновника «Реальної газети» та автора розслідування, вдалося встановити дві фірми з провінції Хенань, які, були залучені до будівництва на території Каранського карʼєру. Йдеться про фірми Amma Сonstruction Machinery Co. Ltd та Zhongxin Heavy Industry Machinery Co., Ltd, які займаються бізнесом, повʼязаним з постачанням обладнання для будівельних фабрик і заводів по виробництву промислового щебеню та цементу.
«Навколо цього Каранського карʼєру дуже швидко, за два роки, зʼявилися дві нові фабрики, плюс була запущена стара фабрика, яка простоювала з 2008 року», – зауважив Андрій Діхтяренко.
За словами автора розслідування, окрім конкретного кейсу щодо Каранського карʼєру та залучення там інвестицій з Китаю, можна говорити загалом про тенденцію появи китайського капіталу на тимчасово окупованих територіях. Так, зауважив він, попри те, що фактичного підтвердження по інших китайських фірмах знайти поки не вдалося, наразі є дуже багато заяв про зустріч так званих очільників окупаційних адміністрацій з китайськими фірмами.
Андрій Діхтяренко наголосив, що це розслідування спрямоване на те, щоб добитися реакції від українських державних структур, аби завадити величезним китайським концернам заходити на тимчасово окуповану територію України.
«У цих китайських концернів, наприклад компанії Genertec International Co Ltd, з доньками якої проводили днр-івці переговори пів року тому, у них сотні мільярдів грошей, працюють тисячі людей. Це компанії, які, наприклад, з нуля зводили олімпійські обʼєкти навколо Пекіну. Не дуже хотілося б, щоб китайський бізнес настільки глибоко входив на окуповані території. Тому що своєю чергою цей величезний китайський бізнес почне лобіювати інтереси росії, в тому числі на міжнародних переговорах, та впливати на рішення китайського уряду», – пояснив він.
Ознайомитися з повною версією розслідування «Реальної газети» можна за посиланням: https://realgazeta.com.ua/kytay-investuie-v-okupatsiiu-ukrainy-rozsliduvannia-realnoi-hazetykytayski-kompanii-buduiut-zavody-dlia-rosii-na-okupovaniy-donechchyni-rozsliduvannia/
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini