29 Листопада, 2024, 15:02

«Засвітись»: МВС, ДСНС, Нацполіція та ЮНІСЕФ проводять спільну кампанію для підвищення безпеки на дорозі 

Взимку минулого року в Україні сталося понад 23 тисячі ДТП із травмованими та загиблими. Левова частка з них саме через невидимість пішоходів, серед яких діти. Ця проблема особливо загострюється в осінньо-зимовий період, коли видимість на вулицях зменшується, а в умовах відключення електроенергії це питання постає досить гостро. Саме тому МВС, Національна поліція, ДСНС та ЮНІСЕФ започаткували та наразі проводять інформаційну кампанію під назвою «Засвітись», головна мета якої зробити світловідбивальні елементи невідʼємною частиною повсякденного життя громадян. 

Про це йшлося під час пресконференції в Медіацентрі Україна.

Як зазначив Василь Богдан, начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, що світловідбивальні елементи значно підвищують видимість пішоходів, зокрема в темну пору доби.

Він наголосив, що за даними досліджень, використання сітловідбивальних елементів знижує ймовірність наїзду на пішохода в темний час доби аж на 85%, що є досить суттєво. 

Сітловідбивальні елементи є також критичним засобом захисту на дорозі особливо для дітей. Тому, наголосив Василь Богдан, батькам слід подбати про те, аби діти були забезпечені відповідними засобами захисту. Це, зокрема, можуть бути браслети або світловідбивальні повʼязки, наклейки, які можуть кріпитися на одяг, рюкзаки, велосипеди, самокати тощо, брелоки або підвіски на  рюкзаки, сумки, верхній одяг. Важливими та досить ефективними є жилети та каркасні жилети-пояси з елементами світловідбивання. Вони забезпечують максимальну видимість на дорозі. Особливо є зручними під час пересування дітей на велосипедах, самокатах тощо.

Також він закликав обирати яскравий одяг зі світловідбивальними елементами, за можливості варто вибирати одяг, взуття та аксесуари з вже вшитими світловідбивальними вставками. 

Крім того, варто навчити дітей використовувати ліхтарики та мати при собі або кишеньковий ліхтарик або ліхтарик від телефону, який слід використовувати переходячи дорогу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini