Задля запобігання розвитку та передачі ВІЛ-інфекції важливо своєчасно проходити тестування на її наявність в організмі
За даними Центру громадського здоровʼя, в Україні проживає близько 257 тис. людей з ВІЛ-інфекцією. Однак лише 69% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій статус і можуть контролювати своє захворювання. Інші, майже третина, через незнання продовжують наражати на небезпеку і себе, і тих, хто поруч.
Водночас від СНІДу в Україні щодня помирають 2-3 людини, за рік від СНІДу помирають 1500 – 2000 людей.
Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, присвяченому Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, озвучила голова Представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.
Вона, зокрема, зауважила, що для того, аби виявити наявність інфекції ВІЛ та запобігти її розвитку важливо проходити необхідне тестування. Наразі є можливість робити швидкі та безболісні тести, аби виявити наявність або підозру на ВІЛ-інфекцію.
«Колись це був тест, який робився лише шляхом взяття крові з вени, люди очікували результат два тижні, а може й два місяці. Зараз це швидкі тести. Лабораторний тест, коли беруть кров із вени, використовується лише для вагітних та для донорів. Зараз використовується швидкий тест, його не потрібно боятися, тому що він такий самий точний, як і лабораторний тест. Одна крапля крові з пальця поміщається на планшетку, тестовий набір, і через 15 хвилин результат готовий – можна дізнатися чи є ВІЛ-інфекція або підозра на ВІЛ-інфекцію чи немає. Це швидко, це конфіденційно, це безболісно», – наголосила Ярослава Лопатіна.
Вона також додала, що під час тестування на наявність ВІЛ одночасно можна пройти тестування і на додаткові три інфекції – гепатит В, С та на сифіліс.
«Нічого додаткового не потрібно робити – просто прийти, здати кров з пальця, зараз використовуються такі одноразові ланцети, людина не помічає, що в неї прокололи палець, і через 15 хвилин можна так само дізнатися і про інші інфекції», – додала вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini