За рік існування онлайн-платформа UART для українських митців провела 15 виставок у США та Європі
Зараз вона об’єднує приблизно 50 українських художників. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Верді, генеральний директор, засновник онлайн-платформи United Ukrainian Unleashed ART.
“За час війни у митців більше можливостей, щоб розкриватися та показувати свій арт не тільки в Україні. До нас ідея створити таку онлайн-платформу для просування творчості українських художників прийшла у березні 2022 року, коли ми сиділи у бомбосховищі в Одесі. І зараз до нас долучилися вже близько 50 художників з усієї України, ми провели 15 виставок – онлайн та у реалі, у США та Європі”, – розповів Андрій Верді.
Як зазначила співзасновниця проєкту Олена Лабарткава-Верді, до початку війни вона та Андрій Верді мистецтвом не займалися.
“Але коли ми побачили, що війна йде на знищення України, ми розпочали цей проєкт. Українське мистецтво переживає все те, що переживає наша країна. Головне, що досягла зараз наша країна – у світі люди знають, що Україна – це Україна, а не частина росії. Те саме відбувається з українським мистецтвом – його почали пізнавати”, – розповіла Олена Лабарткава-Верді.
Вона додала, що, наприклад, про українського художника Дмитра Кришовського, автора картини, присвяченої затопленому крейсеру “Москва”, написали провідні британські газети.
Втім, як зазначив Андрій Верді, не всі проєкти вдається реалізувати. Не всі проєкти знаходять відгук у Європі.
“Так було з нашою виставкою про Бучу. Ми відібрали експонати, але всюди почули відмову. Це був надто чутливий контент. Хоча це не були фотографії. Тому ми зробили онлайн-виставку. І це вийшло як маніфест — немає надто чутливого контенту, світ має таке побачити”, – розповів Андрій Верді.
Як додала Олена Лабарткава-Верді, виходячи з її досвіду, “нам співчувають, але справжню війну бачити не хочуть. Світ до цього не готовий”.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini