Фото Медіацентр Україна – Одеса: Тетяна Москаленко, директорка КНП “Пологовий будинок №7”, доктор медичних наук; Анжела Попадюк, заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я Одеської військової адміністрації; Людмила Акімова старша координаторка UNFPA проєкту “Міста”; Ігор Рязанцев, директор Одеського обласного перинатального центру, кандидат медичних наук
20 Червня, 2023, 14:58

За пів року понад 200 медиків Одеського регіону пройшли навчання з “безбар’єрного доступу” 

Допомогу у підготовці надали фонд ООН у галузі народонаселення, фонд здоров’я жінки та планування сім’ї та українського жіночого фонду. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Людмила Акімова старша координаторка UNFPA проєкту “Міста”.

“За пів року у нас пройшло навчання понад 200 медиків Одещини. І наприкінці червня в нас буде ще два п’ятиденних тренінги, на яких особлива увага приділяється психологічній підтримці особам, постраждалим під час війни та постраждалим від жіночого насильства. І на цих тренінгах ми додатково підготуємо ще 60 медичних працівників”,  – зазначали Людмила Амімова. 

Також Акімова закликала звертатися постраждалим від сексуального насильства під час війни на національну гарячу лінію з забігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації на 116 123 або 0 800 500 335, на урядову “гарячу лінію” 1547, на “гарячу лінію” підтримки жіночого здоров’я 3033 та у центр допомоги врятованим 067 131 39 38.

“Сексуальне насильство, пов’язане з війною – це не тільки ґвалтування. Це і погрози і спроби зґвалтування, каліцтво статевих органів, тортури сексуального характеру, це примус за спостереженням сексуального насильства над іншими людьми, це примусове оголення. Коли на блокпосту ворог оглядає жінку – це вже ознака сексуального насильства…. Тому дуже важливо, щоб наші співвітчизники не мовчали та зверталися””, – зазначила Акімова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini