За два тижні на затопленій Херсонщині одеські водолази врятували приблизно 100 людей
Рятувальники працювали з восьмої ранку до двадцяти двох годин вечора та постійно перебували у Херсоні. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Денис Лещик, водолаз-рятувальник водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України в Одеській області.
Головним завданням рятувальників було виїжджати на катері до затоплених будівель, забирати звідти постраждалих людей та доставляти їх до точки збору, де постраждалих вже чекали медики, поліція, колеги з ДСНС та волонтери.
“Були обстріли, але ми приїхали не лякатися, а рятувати житті. Люди брали собою лише тварин, гроші та документи, навіть не брали одяг. Пам’ятаю, як нам довелося лежачу бабусю спускати на руках з дев’ятого поверху. Морально було складно, але ми впоралися. Врятували дуже багато тварин та людей, десь 100 осіб, але ми спеціально не рахували”, – розповів рятувальник.
Окрім обстрілів з боку російських військ, небезпеку становила також течія та особливості місцевості, розповів Іван Гончар, моторист водолазно-рятувальних робіт водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України в Одеській області.
“Глибина була повсюди різна, працювати було важко. Вода затопила все. І навіть огороджені дитячі майданчики. І була небезпека напоротися на цю огорожу”, – розповів Іван Гончар.
Він додав, що важко було рятувати тварин через те, що вони були налякані.
“Пам’ятаю, ми пливли на катері та біля одного будинку побачили двох песиків. Коли поверталися назад, на цьому місці було вже чотири собаки. Ми спробували їх врятувати, але вони, хоч і були налякані, тікали від нас. Довелося шукати корм, щоб вони стали нам довіряти та ми змогли їх врятувати”, – розповів рятувальник.
Микола Каськов, начальник водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України в Одеській області розповів, що через обстріли росіян у перші дні після повені було пошкоджено багато гумових човнів.
“Наш катер з алюмінію, його теж зачепило, але він продовжив працювати. Також постраждав наш автомобіль. Було важко, небезпечно, але зі своєю задачею ми впоралися. Дуже допомагали волонтери. Ми обмінювалися з ними всім – їжею, мотузками, допомагали човнами. Вони нам, ми їх. Координація була дуже гарною”, – додав Микола Каськов.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini