З початку земельної реформи укладено 105 тисяч договорів – Мінагрополітики та продовольства
Першого липня виповнюється рік, як відкрився ринок землі України. Реформа повернула право власності громадянам держави на власну землю, управління якою перейшло до громад.
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України.
«Результати цієї реформи дуже важливі. Перше, що варто сказати, запуск земельної реформи зруйнував всі міфи земельної реформи. Земельна реформа запустилася, працює без корупції та у дещо спрощеному варіанті. Єдині негативні зауваження пов’язані з технічним оформленням, але робота над цим триває. Ми працюємо за правилами ринкової економіки», – наголосив міністр.
Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України розповів, що реформа землі мала єдину мету – щоб земля отримала свого законного власника, щоб кожен українець вільно почувався на власній землі.
«Свій на своїй землі – гасло всієї реформи. Воно стосується і ставлення українців до власної землі. За рік роботи ринку землі укладено понад 105 тисяч договорів. Це не лише купівля-продаж, але й дарування та довічне утримання. Станом на початок повномасштабного вторгнення росії, було укладено 102 тисячі угод та відчужено близько 252 гектарів земельних ділянок. із повного обсягу землі, близько 32 мільйонів гектар. Ми розуміємо, що реформа пішла у стриманому вигляді. Середньозважена ціна за гектар близько 37 тисяч гривень. І це на 30% більше від стартової ціни на землю», – сказав Маркіян Дмитрасевич.
Земельна реформа – це також стимулювання кредитування під заставу землі. Наразі вже фіксується відновлення роботи на ринку землі, хоча з початку вторгнення ринок дещо зупинив свою роботу.
«Ми також фіксуємо втрати від військової агресії, недоотримані кошти землевласників складають близько 4,3 мільярдів гривень. Це пов’язано із замінуванням території, знищенням полів», – сказав заступник міністра.
Денис Башлик, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації розповів, що напередодні відкриття ринку землі, в суспільстві було багато міфів – найпоширеніший – землю будуть скуповувати іноземці.
«Земельний ринок в Україні – унікальний, ми не могли взяти одну з вже відомих моделей. За період дії мораторію сформувалися певні особливості земельних відносин, які потрібно було врегульовувати і нам це вдалося. Були певні технічні проблеми, але вони вирішуються і завдяки цифровізації. Земельні відносини стали більш прозорими, ніж були до цього. Наприклад, кожен може переглянути, який обсяг землі і де було продано», – наголосив він.
За словами Дениса Башлика, навіть в умовах воєнного стану вдалося відновити роботу земельного кадастру.
«Наступним етапом розвитку прозорості земельного ринку стало прийняття Закону про національну інфраструктуру геопросторових даних. Будуть відкриті дані не лише про земельні ділянки, але і про надра, про інші ресурси. Після нашої перемоги доступ буде необмеженим», – сказав він.
Наразі вже 100 громад перейшли на прозоре управління, а 75 з них вже опублікували дані про свої території у відкритих геопорталах.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini