З 2025 року у громадян зʼявиться можливість отримувати допомогу реабілітолога за місцем проживання
З 2025 у громадян зʼявиться можливість отримувати допомогу одним фахівцем з реабілітації за місцем проживання – або вдома, або в громаді, або в місті, де вони проживають. Це дасть можливість збільшити кількість місць у стаціонарі для реабілітації громадян, яким показана саме стаціонарна реабілітація.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомила Анастасія Бойчук, стратегічна лідерка напряму Реабілітація травм війни БФ «Пацієнти України».
«Якщо людина, наприклад, після інсульту, її за всіма медичними показниками не потрібно в стаціонарній реабілітації тримати, але в людини, наприклад ще є проблеми з ходьбою, або проблеми з функцією кисті, і вона не може самостійно їсти чи одягнутися. Це означає, що людині не потрібна вся реабілітаційна команда для роботи з нею, а хтось один із фахівців з реабілітації – фізичний терапевт або ерготерапевт. Власне те, що запуститься з 2025 року, – можливість людини отримувати допомогу одним фахівцем з реабілітації за місцем проживання – або вдома, або в громаді, чи в місті, де вона проживає», – зазначила вона.
За її словами, це спростить можливість заходу дрібних провайдерів реабілітаційної допомоги, які є і в малих містечках, і в великих містах. Крім того, допоможе стимулювати людей не боятися піти зі стаціонару.
Цей процес, додала Анастасія Бойчук, передбачає додаткові айті-розробки, а також велику інформаційну кампанію серед сімейних лікарів, позаяк по частині станів, які чітко визначені, на реабілітацію до одного фахівця на монопослугу зможе скеровувати саме сімейний лікар.
«Але це все потрібно буде сімейним лікарям розʼяснити і донести до пацієнтів. Тому що статистично ми побачили, що більшість пацієнтів, які зараз перебувають в реабілітації в стаціонарі, – це жінки середнього віку з поперековим болем. Знову ж таки це не ті пацієнти, які повинні бути в реабілітації. І, на жаль, через це в нас в тому числі немає місць для того, щоб ті, хто дійсно цього потребує, потрапляли у стаціонар. А це призводить до того, що ми часто чуємо про те, що потрібно будувати нові реабілітаційні центри, а це, знову ж таки, абсолютно неправильна теза», – пояснила вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini