Якісна доказова реабілітація: на які аспекти слід звертати увагу пацієнтам
Контакт з усіма фахівцями та чітка ціль на реабілітаційний період мають бути основними елементами для пацієнта в контексті якісної доказової реабілітації.
Про це йшлося під час пресконференції в Медіацентрі Україна.
«Доказова реабілітація, якщо ми кажемо про сучасну, ту, яку ми будуємо, ту яку ми плекаємо та щиро хочемо мати в Україні, це та реабілітація, коли з пацієнтом обовʼязково проводять ґрунтовне обстеження, разом з ним ставлять досяжну мету, коли всі інтервенції, всі втручання, які відбуваються, направлені на досягнення цієї мети, і людина розуміє, навіщо вона щось робить. Умовно кажучи, якщо ми хочемо досягти певної функціональної мети, відновити певну дію, адаптуватися до чогось, то ми маємо це робити в своєму повсякденному реабілітаційному процесі», – пояснила Тетяна Баришок, голова правління ГО «Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів».
За її словами, попри наявність як пасивних так і активних засобів у реабілітації, пасивні все ж не мають переважати, але можуть так само використовуватися з точки зору оптимальності та доказовості їх використання.
Вона зауважила, що за вимогами НСЗУ в ході реабілітації на добу повинно бути три години активних терапевтичних сесій. Йдеться зокрема про роботу пацієнтів з фізичним терапевтом, з ерготерапевтом, з логопедом (терапевтом мови та мовлення).
Залежно від мети, пацієнта може відчувати втому. В певних випадках це можливо та є нормальним явищем.
«Фахівець має мати змогу чітко відповідати на питання пацієнта. І пацієнт має розуміти, що його процес абсолютно індивідуальний, що всі інші займаються своєю метою, йдуть до своєї мети. Так, у них може бути щось схоже, але це точно не кругове тренування, коли всі стали по колу і йдемо по різних тренажерах, бо це не індивідуальний підхід і не досягнення своєї мети. Це точно не групове заняття, бо якщо ми говоримо, особливо в стаціонарних пацієнтів, важких пацієнтів, де в них є багато потреб, треба мати можливість нашим закладам будувати такі умови, щоб індивідуально займатися, бо вимогою НСЗУ є індивідуальні заняття», – додала Тетяна Баришок.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini