20 Липня, 2023, 18:46

Вплив війни на довкілля – що показало дослідження та які кроки вже здійснюються для відновлення

Війна, яку розв’язала росія на території України, окрім людського горя, завдає значної шкоди та втрат для довкілля. Так, наразі відомо, що сума зафіксованих збитків, завданих довкіллю, становить понад 2 трильйони гривень.

«Заміновано 30% території країни, що за площею – майже як дві Австрії. На території України залишки російської техніки становлять 527 тисяч тонн, це як 10 Титаніків».

Такі дані озвучив СEO Top Lead Станіслав Шум під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ дослідження щодо впливу російської збройної агресії на довкілля України.

«Наша задача – допомогти привернути увагу суспільства на Заході для того, щоб вони також розуміли, якщо їхні уряди будуть робити відповідні кроки для того, щоб подолати ці наслідки, аби було зрозуміло для чого це робиться. І для того, щоб самі політики, які приймають рішення, аби, відповідно, в них також було розуміння тих масштабів шкоди довкіллю, які відбуваються тут в Україні з боку агресора» – пояснив Станіслав Шум.

Водночас Наталя Слободян, керівник напрямку з питань зміни клімату та екології ДТЕК наголосила, що українська енергетика з початку повномасштабного вторгнення вперше зіштовхнулася з такими масштабними і критичними викликами як ядерний тероризм, падіння попиту, цілеспрямоване атакування  критичної інфраструктури, як генеруючої, так і передаючої потужності. 

Вона наголосила, що сектор української енергетики по суті став мішенню для  ворога і росіяни випустили близько 5 тисяч ракет по території України, і з них 25% цілеспрямовано летіли на об’єкти енергетичної інфраструктури.

Крім того, Наталя Слободян зауважила, для України запорукою безпеки та безперебійного енергопостачання є зелена енергетика.

«Ракета може легко вивести з ладу 200-400 МВт теплової генерації. Але це практично нереально зробити, наприклад, з вітрогенерацією, де потужність однієї турбіни коливається від 5 до 6 МВт. І, до речі, під час дії графіків стабілізаційного відключення саме зелена енергетика дозволяла не зменшувати постачання електроенергії мешканцям Півдня України», – пояснила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini