Включення рф до списку ганьби ООН: українці, постраждалі від СНПК, підготували відкритого листа до Генсекретаря ООН
Одним з механізмів притягнення російської федерації до відповідальності за скоєні її збройними силами та афілійованими з ними збройними формуваннями злочинів СНПК (сексуальне насильство, повʼязане з конфліктом) проти українців є включення країни-агресорки до списку ганьби ООН. Аби реалізувати цей механізм українці, які постраждали від СНПК, підготували листа до Генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша.
Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна.
«Кожне слово в цьому листі є нашим болем і нашим сподіванням на справедливість. Кожен може це почути, і кожен може це прочитати. Ми дуже сподіваємось, що нарешті саме таке колективне звернення, саме такий колективний крик та вимоги нарешті будуть почуті. Ми вимагаємо включити російську федерацію до списку ганьби за системне вчинення злочинів СНПК проти громадян України. Ми маємо докази, ми маємо імена цих людей, ми маємо всю інформацію, яку могли б використати світові правозахисні організації. І нарешті настав час для того, щоб нас почули, і щоб ця справедливість почала діяти», – наголосила Ірина Довгань, голова СЕМА Україна, членкиня Правління Глобального фонду допомоги постраждалим від СНПК.
Своєю чергою Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, зазначила, що слухання цього питання в ООН можливе у квітні-травні 2025 року.
«Зазвичай доповідь представляється у квітні-травні, тобто йдеться про квітень-травень 2025 року. Але ми маємо розуміти, що на основі підготовленої доповіді великим колом експертів, на основі інформації, отриманої від країн, остаточне рішення щодо включення в список ганьби приймає Генеральний секретар ООН. Тому ті, хто пережив насильство, звертаються безпосередньо до нього. Це персоналізований лист, він адресований Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу», – пояснила Катерина Левченко.
Людмила Гусейнова, членкиня Наглядової Ради Пілотного проєкту надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від СНПК, засновниця ГО «Нумо, сестри», зазначила, наразі буде розроблятися стратегія подальшого поширення цього листа та залучення якнайбільшої кількості голосів, зокрема й за межами країни, на підтримку постраждалих та безпосередньо привернення уваги до цього заклику.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini