
Випускники інтернатів беруть участь у реформі інституційного догляду – Мінсоцполітики
Україна реформує систему інституційного догляду за дітьми, і одним із ключових її напрямів є залучення самих дітей з досвідом проживання в закладах інституційного догляду до формування політик.
Про це повідомила Марія Сакута, генеральний директор Директорату з питань подолання складних життєвих обставин при Міністерстві соціальної політики України, під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
«Минулого року ми схвалили стратегію реформування інституційних закладів до 2028 року разом з операційним планом до неї, до 2026 року. Одним із ключових завдань цієї стратегії є власне створення політик, які будуть спрямовані на підтримку сімей та дітей та на соціалізацію цих дітей після їхнього випуску із інституційних закладів, та реформування системи інституційного догляду», – зазначила вона.
Марія Сакута нагадала, що у 2023 році Мінсоцполітики створило офіс дітей та молоді «ДІйМО» – консультативно-дорадчий орган, який став проміжною ланкою між державою і дітьми, що мають досвід перебування в інституціях.
«Цей офіс є проміжною ланкою між державною структурою, між дітьми та молоддю, які перебувають в інституційних закладах і власне тією ланкою, яка допомагає в них знаходити своє відображення, ділитися своїм голосом, можливо, тими проблемами, які вони не можуть проговорити з дорослими наставниками», – наголосила Сакута.
За її словами, участь дітей у процесі реформи – це не формальність, а вимога реального реформування.
«Ще хочу акцентувати на тому, що залучення до реформування державної політики дітей та молоді з досвідом інституційного догляду, це не лише етична норма, яку держава хоче використовувати, але це також одна з ключових вимог при впровадженні цієї реформи деінституціоналізації», – додала вона.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini