Війна «в прямому ефірі» – матиме критичні наслідки для психологічного здоров’я українців
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Віктор Ляшко – міністр охорони здоров’я.
«Сьогодні ми бачимо новий фактор психологічного стану і з ним доведеться працювати протягом десятиліть після війни. До цього фактору додається велика інформатизація. Майже у прямому ефірі ми спостерігаємо за ходом війни», – сказав він.
Міністр охорони здоров’я додав, що саме «відкритість» війни матиме критичні наслідки для психологічного здоров’я.
«Саме тому, я хочу звернутися до всіх – порушення стану психологічного здоров’я не потрібно соромитись. Нам з радянських асів формувалась певна стигма. Але психологічна підтримка – це норма. Похід до психолога має бути пріоритетом. Треба звернутися до людини, яка професійно скаже, що треба зробити», – закликав очільник МОЗ.
Міністр охорони здоров’я наголосив, що Перша леді зібрала навколо ініціативи : Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки велику кількість експертів та спеціалістів, які працюють над цією проблематикою та допомагають українцям.
«Наразі відповідну допомогу отримало 650 тисяч людей. За межами системи охорони здоров’я також є велика кількість психологів, які надають допомогу. Головне – аби люди за нею звертатись», – наголосив Ляшко.
За словами Віктора Ляшка, наразі 600 сімейних лікарів пройшли курси ВООЗ по системі психологічної допомоги. Впродовж наступного року ще 3 тисяч пройдуть такі навчання, а до кінця 2024 – 10 тисяч фахівців. Це не означає, що кожен сімейний лікар має закінчити такі курси, але такі спеціалісти повинні бути у кожному закладі.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini