11 Жовтня, 2024, 14:16

Вдвічі швидше: НАЗК презентувало новий функціонал заповнення декларацій 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало новий функціонал заповнення декларацій. Це часткове автозаповнення, яке  використовує інформацію з 14 державних реєстрів. Нововведення дозволяє значно економити час на заповнення декларації та мінімізує кількість технічних помилок.

Презентація нової розробки відбулася під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

«НАЗК виконало величезний масив роботи, щоб на сьогодні ми мали 20 спільних документів з утримувачами 14 реєстрів, які дозволяють замість декларанта автоматично заповнити 209 полів у 9 з 16 розділів декларації. Також декларант має можливість не лише автоматично заповнити інформацію, а й, у разі виявлення нерелевантної інформації в реєстрах, вжити заходів щодо її заміни», – зазначив Віктор Павлущик, Голова НАЗК.

За словами Юлії Кулікової, керівниці Управління проведення повних перевірок НАЗК, нова функція може зменшити час на заповнення декларації щонайменше вдвічі. 

Особливо корисною така функція вона буде для нових декларантів..

Юлія Кулікова пояснила, що автозаповнення відбувається в три кроки: збір інформації для подання декларації через функцію «Дані для декларації», обрання обʼєктів декларування та перевірка достовірності даних, підтвердження перенесення обраних обʼєктів до чернетки декларації та її подання.

«Коли ви виконали ці важливі кроки, замовили інформацію, обрали, що вам потрібно перенести, перевірили це на достовірність, переглянули, прибрали дублі, і по суті ваша декларація для заповнення готова», – пояснила вона.

За словами керівниці Управління проведення повних перевірок НАЗК, функція автозаповнення не є обовʼязковою, і якщо декларант не вважає за потрібне скористатися нею, він може проігнорувати її та  заповнити декларацію вручну. 

Ю.Кулікова підкреслила, що серед переваг нової функції  – величезна економія часу, мінімізація ризику припуститися помилок та одруків, а також можливість ініціативно виправити помилки в реєстрах.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini