6 Листопада, 2024, 15:07

В Україні запустили проєкт для соціальної адаптації людей з ампутаціями: «Я зміг – і ти зможеш!»

В Україні реалізують проєкт, спрямований на соціальну адаптацію людей, які мають ампутацію кінцівок, – «Я зміг – і  ти зможеш!», в рамках якого буде підготовлено 12 відеопорад, текстовий порадник та подкасти про історії мотивації та шлях різних людей з травмами та ампутаціями.

Про це йшлося під час презентації проєкту в Медіацентрі Україна.

«Нашим проєктом ми передусім хочемо допомогти якомога більшій кількості ветеранів, які втратили кінцівки і зараз знаходяться тільки на початку цього шляху, які абсолютно не знають як їм жити далі, і в багатьох виникає запитання: «чи варто взагалі продовжувати це життя, коли я не можу зробити те, чим займався раніше, не можу собі дати раду, я залежний від усіх». Допомогти конкретними порадами, як саме починати робити маленькі кроки до незалежності, до успіху», – наголосив Олександр Терещенко.

В рамках проєкту буде підготовлено щонайменше 12 відеопорад, головним героєм яких буде ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко, який має ампутації кінцівок. Він на власному досвіді покаже конкретні способи виконання тих чи інших побутових справ.

За словами Олександра Терещенка, окрім людей з ампутаціями, поради,  можуть бути корисними для ерготерапевтів та реабілітологів, які працюють з пацієнтами з ампутаціями. Поради можуть стати в пригоді і для родин, аби розуміти як облаштувати помешкання та як допомогти людині з ампутацією стати самостійною.

Відеопоради монтуватимуться протягом року, позаяк тривалість проєкту запланована до серпня 2025 року. Їх будуть поширювати як у соцмережах, так і на інших інтернет-платформах.

Окрім відеопорад в рамках проєкту створять текстовий порадник та серії мотиваційних подкастів, які будуть корисні як для людей, які наразі перебувають на шляху адаптації, для дружин, родин, друзів, які знаходяться поруч з людьми, які мають ампутації кінцівок, так і загалом для українців, аби було розуміння про шлях, емоції та мрії людей з ампутаціями.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini