В Україні запрацював єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин – Олег Котенко
2 травня 2023 року запрацював єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. До реєстру наразі внесено 23 700 осіб, про зникнення яких попередньо було заявлено родичами зниклих. Понад 8000 осіб, які були зазначеними в списку, вже знайдено.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олег Котенко, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
«Люди, які звертаються до нас для того, щоб особи були включені в цей реєстр, отримують витяги. Всі рідні, які розшукують безвісти зниклих і зверталися до Національної поліції з заявою про зникнення людини, і ті, хто звертався до Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти, в цей реєстр включені, всі там є. Це – більш як 23 тисячі людей» – зазначив він.
Як зазначалося під час брифінгу, включення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин.
«Коли ми видаємо витяг, якщо є така заявка від рідних, ми перевіряємо, наскільки ця людина дійсно може перебувати в цьому реєстрі. За особливих обставин вона зникла, чи не за особливих обставин. Але практично 99% тих, хто звертається, такі витяги отримують. Навіщо такі витяги потрібні – по-перше, це облік, а по-друге – статус, який офіційно підтверджений державою. Коли людина має витяг на руках, вона може розраховувати на пенсію по втраті годувальника, і тому цей витяг потрібен для сімей, щоб якась фінансова допомога там була», – пояснив Олег Котенко.
Водночас Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин зауважив, що понад 60% з тих людей, які розшукуються, повертаються живими.
«Цифра відсоткова, вона все ж плаває. Але це – 60-65%, я про це кажу кругом. І щоб ви розуміли, що 60 % з тих, кого ми розшукуємо, це – живі люди, вони повертаються живими. Я рахую, це дуже добре».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini