
В Україні створили інноваційну Аналітичну платформу банківського сектору
Асоціація українських банків, у співпраці з Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України», розробила Аналітичну платформу банківського сектору. Платформ дає можливість кожному, хто працює з банківською аналітикою, перейти від звичайної обробки великого масиву даних до дійсно глибокого, гнучкого та швидкого аналізу.
Про це йшлося під час презентації платформи в Медіацентрі Україна.
«Новітні цифрові технології сьогодні дозволяють робити одну й ту ж роботу, але в набагато коротші терміни, або одна людина може робити просто більший обсяг роботи. І ми вирішили, що інформація, яка сьогодні подається банками як звітність до Національного банку і потім публікується вже на сайті Національного банку і на сайтах банків також, повинна бути опрацьована та подана цікавим форматом. І тому для мене є великою радістю, що ми нарешті сьогодні презентуємо версію 2.0 нашої Аналітичної платформи, – зазначив Андрій Дубас, президент Асоціації українських банків.
За словами Юрія Половньова, директора Департаменту статистики та звітності НБУ, Аналітична платформа є гарним інструментом для діджиталізації банківського аналізу.
«Сама платформа по суті є не просто інструментом для аналізу, а маленькою екосистемою, яка дозволяє використовувати дані не тільки банківськими фахівцями для проведення аналізу, але й дослідниками, студентами, журналістами та просто пересічними громадянами, які цікавляться тим, що відбувається на фінансовому ринку. Відповідно для Національного банку це підтвердження того, що ініціатива стосовно відкритих даних, саме відкритість, має результат», – додав Юрій Половньов.
Водночас Олексій Шпанель-Юхта, молодший науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», співрозробник Аналітичної платформи банківського сектору пояснив, що ця цифрова платформа передусім призначена для агрегації всього масиву даних, який вже зараз є доступним у публічній площині.
«Мета цієї платформи, по-перше, агрегувати, а по-друге – робити базові перевірки на те, що всі вже наявні дані для розрахунку певних показників є, і після цього представляти їх у зручному вигляді. При чому цей зручний вигляд є мультизручним. Бо ми зробили так, щоб це було одночасно цікаво і людям, які знають тільки базові поняття базової взаємодії з банками, розуміють, що таке кредити та депозити, але поняття чистих активів, NPL тощо їм не потрібні», – пояснив співрозробник.
Також, за словами Олексія Шпанель-Юхти, на платформі передбачені й більш глибокі речі, які аналізують структуру високоліквідним фінансових інструментів комерційних банків, поведінку банківської системи та окремих груп банків на ринку України, що може бути більш цікаво фахівцям, науковцям, макроекономістам, які працюють в комерційних банках, для того, щоб розуміти тренди руху своїх конкурентів й системи в цілому.
Загалом платформа поділена на чотири ключові блоки: дослідження в цілому аналізу окремого банку та погляд на нього з усіх окремих сторін, вивчення основних показників банківської системи, дані платіжних систем та ранкінги банківської системи.
Оновлена версія вже доступна на сайті Асоціації українських банків у розділі Аналітика.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini