В Україні стартував проєкт з навчання протимінній діяльності людей, постраждалих від вибухонебезпечних предметів
В Україні запустили пілотний проєкт навчання протимінній діяльності людей, які постраждали від вибухонебезпечних предметів. Ця програма дозволить розширити можливості працевлаштування для людей з інвалідністю та сприяти гуманітарному розмінуванню в Україні за допомогою інноваційних технологій.
Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна.
«Коли ми говоримо про повернення з війни, про пошук себе нового, про економічну активність для людей з інвалідністю – це досить довготривалий процес. З іншого боку в нас є велика потреба в фахівцях, які знають, як працювати з вибухонебезпечними предметами або загалом працювати в сфері протимінної діяльності. Бо коли ми кажемо про розмінування, гуманітарне розмінування – це маленький шматочок великої сфери протимінної діяльності, яка складається з великої кількості компонентів і для великої кількості фахівців там є місце. І третій аспект, який стосується цієї проблематики, – ми в Україні тестуємо новітні підходи, технології в протимінній діяльності з того, як ми ідентифікуємо небезпеку, з того, як ми працюємо з даними, використовуємо дрони, як використовуємо супутникові знімки. І цього досвіду небагато є в світі, небагато в кого є запитати, як це краще робити. Тому на перетині цих трьох проблем відбувається повернення, зростання, економічна інтеграція осіб з інвалідністю, де ми можемо використати їхню енергію, їхній запал, їхній досвід і навчити їх новітнім підходам», – зазначив Ігор Безкаравайний, заступник міністра економіки України.
Вже з понеділка, 12 серпня, розпочався перший тренінг, яки триватиме протягом трьох тижнів. В ньому беруть участь 12 учасників. В ході навчання вони отримають знання щодо різних аспектів експлуатації БПЛА та збору й аналізу даних.
Наразі 11 з 12 учасників, які проходять програму протимінної діяльності , мають бойовий досвід.
«З 18 учасників, які ми обрали першочергово, ПРООН обрав 12 хлопців, з них 11 мають бойовий досвід. Це в минулому військові, які мають за плечима протимінну діяльність. Є ті, які брали участь у програмі розмінування, вони були саперами у військових операціях. Тобто вони вже мають визначений військовий досвід, і зараз те навчання, яке проходитиме три тижні, це і теоретична частина, а також це практична частина, коли вони будуть мати більше можливостей визначення, саме аналізу тих даних, які будуть потрібні для гуманітарного розмінування», – пояснила Лілія Грабовська, начальниця управління професійного навчання та міжнародного співробітництва Державного центру зайнятості.
Як зазначила Карін Фішер Лідл медична тренерка, представниця ПРООН, до проведення навчання залучені як українські спеціалісти, так і фахівці, які володіють міжнародним досвідом. Крім того, планується залучення організацій, які володіють необхідним досвідом, аби вони могли ділитися своїми навичками та знаннями.
Після проведення поточного тренінгу є плани розширення цієї програми. Наразі ж за результатами цього тренінгу будуть визначатися подальші кількісні показники програми.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini