В Медіацентрі Україна відбулося підписання Меморандуму щодо розвитку розподіленої генерації електроенергії в громадах України
Представники АТ «Енергетична компанія України», Асоціації малих міст України та Асоціації «СІГРЕ-Україна» в ході круглого столу у Медіацентрі Україна підписали меморандум щодо розвитку розподіленої генерації електроенергії в громадах України. Його метою є спільна робота сторін у комплексній підтримці громад в реалізації проєктів, що стосуються розподіленої генерації.
Як зазначив під час обговорення Олександр Светелік, президент Асоціації «СІГРЕ-Україна», на сьогодні в темі розподіленої генерації виникає багато питань, як щодо фахівців, бачень, економічних та технічних питань. Тому важливо надавати громадам комплексну підтримку у їх вирішенні.
«Ми розуміємо, що у громад обмежена кількість фахівців. В темі розподіленої генерації дуже багато питань. Навіть серед фахівців є різні думки. Тому потрібні проєкти. Сьогодні ми отримуємо багато генеруючих установок від наших європейських, американських колег, вони нам допомагають, і установки у нас є. Але вони не працюють, бо не можуть працювати в енергетичній системі – потрібен проєкт, потрібне переобладнання мереж, які обслуговують наші громади, електромережі. А це багато технічних питань, і все це повинно визначатися проєктами. Також дуже багато питань економічних», – пояснив він.
Як зазначив генеральний директор АТ «Енергетична компанія України» Віталій Бутенко, співпраця з громадами охоплюватиме регуляторні, технічні і економічні аспекти.
«Сам по собі цей концептний проєкт розбивається на три великі блоки: регуляторний блок, технічний та економічний. Для того, щоб час, коли прийнято рішення на рівні громади, щоб зробити і потім довести його до ринку, треба допомогти залежно від потреби кожної громади і з регуляторним, і з технічним, і з економічним питаннями», – наголосив він.
Віталій Бутенко також зауважив, що ккономічна сталість розподіленої генерації є одним з найголовніших і найскладніших питань. Тому що вона може бути забезпечена тільки через роботу в ринку, через балансування та через низку інструментів. Тому блок економічної сталості та ефективності є головною метою, додатковою вартістю, яку потрібно створити і на рівні громади, і на рівні системи, і на рівні держави.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini