В Харківському Медіа Хабі обговорили дорожню карту відбудови Харкова
Днями в Харківському Медіа Хабі ГО “СМАРТ МЕДІА” організували публічну дискусію на тему “Відбудова Харкова”. Архітектори, урбаністи, громадські активісти, представники ініціативних груп будинкових комітетів та відповідальні чиновники Харківської міськради зібралися в стінах закладу, аби обговорити дорожню карту відбудови Харкова.
Спікерами виступили Євген Пасенов – заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради; директорка КУ “Харківська інвестиційна агенція” Тетяна Столярова; Володимир Матяс, заступник директора Департаменту інфраструктури Харківської містької ради, автор транспортної концепції оновленої Привокзальної площі, та урбаніст Павло Храмов. Модерувала зустріч Марина Ніколаєва, представниця ГО «Смарт Медіа».
Під час заходу обговорювалися наступні питання: хто, як та за який кошт буде відбудовувати зруйновану інфраструктуру міста; як залучити інвестиції до Харкова та чому потрібно це робити вже зараз; які проєкти харківські архітектори готові вже сьогодні представити на розсуд інвесторів та містян.
Директорка КУ «Харківська інвестиційна агенція» Тетяна Столярова на початку дискусії розповіла про зміни в законодавстві стосовно державної підтримки інвестиційних проєктів із значними інвестиціями, які надають можливість підтримки малих і великих інвесторів . Також в своєму виступі вона зазначила, що бізнесмени готові повернутися до Харкова попри те, що місто залишається як прикордонним, так і прифронтовим. Наразі для цього вони шукають співфінансування.
-Задача місцевої влади – створити для бізнеса інвестиційні стимули. Це, перш за все, прозорість, надання земельних ділянок і дозвільної документації, розвиток індустріальних паркі. Повернеться бізнес, з’являться робочі місця – економіка міста почне розвиватися! – заявила Тетяна Столярова.
В свою чергу, Володимир Матяс презентував свій проєкт оновленої Привокзальної площі Харкова.
-Такі проєкти важливі в контексті розвитку Харкова, – зазначив спікер, -оскільки вокзал, це місце куди приїжджатимуть відвідувачі після Перемоги!
Заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Євген Пасенов розповів, що внаслідок російської агресії в Харкові було пошкоджено понад 8,5 тис об’єктів, з яких понад 4,6 тис – відносяться до житлового господарства, більше ніж 100 закладів освіти.
-Не готовий розповісти стосовно підприємств, оскільки там не було проведено жодної комісії. Це пов’язано із секретністю об’єктів, і з об’ємами територій, – зазначив Пасенов.
Також, за інформацією очільника Департаменту ЖКГ Харківської міської ради, впродовж 2022 року було відновлено 200 об’єктів з незначними пошкодженнями. В поточному році триває відновлення 50 об’єктів з пошкодженнями середнього ступеню важкості. Відновлення дуже пошкоджених об’єктів потребує значного фінансування, зокрема державної субвенції. Місто відновити такі будинки за власний кошторис не в змозі.
-На даний момент ми маємо 132 таких об’єкти, на які вже є звіти від експертів, а також проєктно-кошторисну документацію. Цю інформацію ми передаємо до фонду «Відновлення України».
Харківський урбаніст Павло Храмов заявив, що на таких дискусіях потрібно говорити не окремо про відбудову післявоєнного Харкова, а про загальний розвиток мегаполісу.
-Нам як місту потрібна заявка на цінність. Вона є в стратегіях для наших інвесторів, але я не бачу її саме для харків’ян. Нам потрібно будувати «місто для людей» – з огляду на пріоритети та інклюзію. І тоді сюди повернуться люди, а отже капітал…
Також під час дискусії спікери вислухали пропозиції інших учасників заходу та відповіли на їхні питання.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini