13 Вересня, 2023, 15:58

Українські біженці мігрують з Польщі в Німеччину – експерти назвали причини

З початку повномасштабного вторгнення значна кількість українців виїжджали до Польщі та через певний час вирушали до інших країн, зокрема до Німеччини. Серед чинників, які спонукали біженців переїхати з Польщі до Німеччини – наявність друзів та знайомих, родини в Німеччині. Також біженці, які переїхали з Польщі вказують, на те, що в Німеччині  їх приваблювали кращі соціальні виплати, медичне обслуговування.

Таким чином, в Німеччині до повномасштабного вторгнення перебувало близько 150 тисяч громадян України, а після повномасштабного вторгнення, зокрема на цей момент, кількість українців, які там проживають, зросла до 1,1 мільйона. 

Такі дані під час презентації у Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів дослідження, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету. 

У ході презентації дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник повідомила, що до Німеччини переїхали майже 59% тих українських біженців, хто в Польщі не працював і не знаходив роботу. І, за її словами, в Німеччині вже кожен третій має таку роботу та велика кількість тих, хто планує та має бажання її знайти.

Водночас, зауважила вона, згідно з результатами дослідження, залишитися в Німеччині українців заохочує передусім хороша робота. Таку відповідь дають майже 60% українських біженців.

«Тобто робота є важливою для українців, які живуть у Німеччині. І не тільки ці українці користуються соціальними виплатами, які Німеччина надає українцям, як і громадянам Німеччини, але робота є важливим фактором для українців. Але й кожен третій українець, який зараз живе в Німеччині, готовий залишитися, якщо буде продовження або соціальних виплат, або буде допомога держави в забезпеченні житла, можливість возз’єднання з родиною, а також влаштування особистого життя», – додала Маргарита Ситник.

Зазначимо, що дослідження «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців» підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini