5 Березня, 2024, 16:20

Україна передала в МКС подання щодо злочинів, які вчинили російські окупанти проти релігійних груп у Криму

Україна передала Подання до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти релігійних груп, вчинених російською окупаційною владою в Криму.  У поданні містяться докази, які зібрані правоохоронними органами автономії спільно з неурядовими організаціями. Докази зібрані в рамках розслідування національних кримінальних проваджень і наразі в них задокументовано більш як 90 фактів нападів та переслідувань відносно представників Православної церкви України в Криму, Свідків Єгови, кримських мусульман, протестантів та інших релігійних меншин.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

«Ми бачимо з всіх цих розслідувань, що Росія дійсно намагається в Криму встановити монополію російської православної церкви, московської православної церкви, яка, як ви знаєте, відіграє одну з ключових ролей в утриманні в страху, в покорі цивільного населення в Криму і в росії загалом до чинної влади. І використовується як активний пропагандистський механізм для того, щоб в Криму стерти будь-яку українську ідентичність. Тобто набагато простіше асимілювати росіян з українцями чи українців з росіянами, але російська влада на цьому не зупиняється. Навіть створюються псевдорелігійні організації і мусульманські для того, щоб навіть кримськотатарське населення теж асимілювати під мусульманський російський світ, щоб вони працювали за одними наративами», – пояснив Ігор Поночовний.

Тому, за його словами, це Подання має допомогти Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду володіти доказовою інформацією про ті злочини, які вчиняються окупантами в Криму.

«Я сподіваюсь, що це допоможе Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду притягнути до відповідальності вище керівництво російської федерації за всі злочини, які вони вчиняють на території України. Це, звісно, не знімає обов’язку з української системи правосуддя по притягненню до відповідальності російських воєнних злочинців, але вище політичне керівництво – це все-таки прерогатива Міжнародного кримінального суду. Тому наше Подання якраз покликано проінформувати Офіс прокурора в тому, що в Криму вчиняються воєнні злочини і злочини проти людяності, в тому числі й за релігійною ознакою», – наголосив Ігор Поночовний.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini