«Україна на шляху до ЄС» – стартує онлайн курс підготовки спеціалістів для євроінтеграції та переговорів
Задля того, аби покращити якість людського та управлінського капіталу в Україні та сприяти успішній інтеграції України до ЄС створено безплатний просвітницький онлайн-курс «Україна на шляху до ЄС». Він стартує 22 серпня 2023 року на відкритій освітній платформі Prometheus. Курс створено на основі живих лекцій провідних європейських та українських видатних діячів різних галузей у рамках інтелектуальних зустрічей «Європейські студії АНТС».
В ході презентації курсу в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ виконавчий директор ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС» Василь Сегін наголосив на важливості підготовки спеціалістів, які будуть залучені до процесу євроінтеграції України.
«Україна наближається до відкриття переговорного процесу з ЄС. Аналізуючи досвід інших держав, які цей шлях проходили, – це власне тисячі спеціалістів навіть вузькопрофільних в різних сферах. І наскільки якісно будуть підготовані ці спеціалісти, настільки й ефективно Україна зможе відстоювати свої інтереси в переговорах з Європейським Союзом. Тобто, які, де будуть квоти, в якій послідовності ми будемо імплементувати технічні стандарти ЄС, щоб це не зашкодило нашим товаровиробникам, як буде експортуватися наша продукція, і що пріоритетно буде розвиватися – без цих спеціалістів нам будуть нав’язані ті умови, які, перш за все, цікавлять країни ЄС», – пояснив він.
Своєю чергою координаторка напряму «Європейські студії АНТС» Олена Сас висловила упевненість, що курс зможе охопити тисячі людей.
Вона пояснила, що курс покриває сім тем, відповідно складається із семи модулів та понад 40 лекцій. Серед викладачів курсу зокрема двічі прем’єр-міністр Литви, європарламентар Андрюс Кубілюс, ексміністр оборони Литви, європарламентарка Раса Юкнявічене, український топменеджер з інновацій Дмитро Шимків та багато інших.
Активна частина курсу, коли можна буде спілкуватися, вчитися та отримати сертифікат, триватиме три місяці. Але всі матеріали курсу будуть доступні і після. Рекомендований час проходження курсу – чотири тижні.
«Ми бета-тестували, можна за чотири тижні в спокійному режимі прослухати понад 40 лекцій по семи модулях, засвоїти матеріал, скласти тест, який складається з усього 35 питань. Достатньо відповісти на 60% питань правильно для отримання сертифіката, – пояснила Олена Сас.
Із людей, які пройшли курс, на меті сформувати групи, команди, які будуть дотичні до процесу євроінтеграції і переговорів. Крім того, для випускників курсу ГО «Мережа захисту інтересів АНТС» передбачена робота з випускниками курсу та відбір учасників для поїздки в Брюссель.
«Це є така мотивація. Люди, які пройшли на наш курс, серед них ми будемо вести роботу, відбирати їх для подальшої роботи з нашою організацією. Це стосується не лише поїздки в Брюссель. Це насправді така робота з інтеграції цих людей в певні українські структури для того, щоб вони потім працювали і в процесі до вступу, і після в бюрократичних структурах в рамках нашої інтеграції в Євросоюз. Мають бути люди, які розуміють, що це таке, і фактично руками робити цю роботу. Це можуть бути помічники депутатів Європарламенту, самі депутати Європарламенту. В нас дуже амбітні цілі. Це – не освіта, а просвіта, але з цього все починається», – підсумувала Олена Сас.
Нагадаємо, що 23 червня 2022 року Україна набула офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалила Європейська рада на засіданні глав держав та урядів 27 держав-членів Європейського Союзу 23-24 червня у Брюсселі. Відтак наша держава має конкретні зобов’язання з підготовки до вступу до ЄС.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini