У разі заборони щодо експорту українського зерна Україна може втратити близько 600 млн євро до кінця року – Денис Марчук
Під час дії ембарго на імпорт українського зерна до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії Україна втрачала щомісяця близько 170 млн євро. Якщо заборони будуть продовжуватися й надалі, то до кінця року втрати можуть сягнути близько 600 млн євро.
На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
«Для нас, як держави, яка перебуває у війні, як держави, яка фактично півтора року реалізує свою продукцію значно нижче ринкових цін, можливість втрачати перспективу експорту є дуже проблемною. І кожного місяця, не маючи можливості експортувати до цих країн, п’ять країн (Болгарія, Угорщина, Польща, Словаччина та Румунія – ред.), які були, ми втрачали близько 170 млн євро. Зараз, якщо ми будемо продовжувати втрачати, то до кінця року ми ще втратимо близько 600 млн євро. В умовах війни і підтримки Збройних сил України і економіки, це дуже великі кошти, на які ми як держава розраховуємо», – пояснив Денис Марчук.
Зазначимо, що у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. У червні дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.
Однак вже у вересні, попри рішення Єврокомісії не продовжувати тимчасові обмеження щодо українського зерна, Польща, Угорщина та Словаччина заявили про рішення одноосібно блокувати імпорт української агропродукції.
Своєю чергою Україна 18 вересня подала до СОТ позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини через таку заборону на імпорт української агропродукції.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini