У липні 2023 року від обстрілів постраждало 64 пам’ятки культурної спадщини в історичному центрі Одеси
Цим будівлям понад 100-150 років. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Олена Воробйова, начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОВА.
“Сім пам’яток отримали значні пошкодження: це зруйновані покрівлі, понівечені чільні фасади та первісне різьблене заповнення віконних прорізів, потрощені шибки. На 19 об’єктах буди зафіксовані часткові пошкодження: вибите скло у віконних прорізах та отворах виходів на балкони, спотворене їх столярне заповнення. Є пам’ятки, інтер’єри яких і також зазнали також значної шкоди. Ще 38 пам’яток зазнали незначних пошкоджень”, – додала посадовиця.
Вона додала, що серед постраждалих об’єктів – Одеський літературний музей, Одеський історико-краєзнавчий музей, Одеський музей морського флоту, Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного, Одеський обласний театр юного глядача, Одеський музей західного і східного мистецтва, Одеський державний музичний ліцей імені Столярського, Будинок вчених. Літературний музей, Музей морського флоту, Музей західного і східного мистецтва. Також значних руйнувань зазнав Спасо-Преображенський собор.
Олена Воробйова додала, що в кожному з названих закладів було створено комісії з оцінки пошкоджень, складено відповідні акти візуального обстеження та розраховано орієнтовні суми збитків.
“Громадською організацією “Museum for Change” спільно з міжнародними партнерами надано потужну фінансову допомогу для проведення робіт з консервації пошкоджених будівель культурних інституцій внаслідок обстрілів протягом липня 2023 року. Допомогу отримали Одеський літературний музей, Одеський історико-краєзнавчий музей, Одеський музей морського флоту, Одеський археологічний музей”, – розповіла посадовиця.
Вона також зазначила, що на сьогодні на території області на обліку перебуває 4495 пам’яток культурної спадщини. З них 1306 пам’яток історії, 1679 – археології, 1425 – архітектури та містобудування, 78 – монументального мистецтва, шість – науки та техніки та один садово-паркового мистецтва. Загалом пам’яток національного значення різних видів налічується 83.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini