У Києві пройшла підготовка тренерів, які навчатимуть представників своїх громад спільно вирішувати кризові ситуації
З 27 по 29 жовтня в Києві під керівництвом експертів з Естонії та України проходив перший експериментальний тренінг з міжсекторальних кризових симуляційних навчань для майбутніх тренерів «Train the trainers». Учасники проєкту освоїли навички кризового менеджменту та опрацьовували можливості співпраці у своєму регіоні.
Про це йшлося в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Ми почали програму «Стійка Україна» для підтримки акторів розвитку цієї стійкості на рівні громад, на регіональному рівні. Це були вправи із багатосекторної боротьби з кризами», – пояснив Дмитро Теперик, директор програми «Стійка Україна», в межах якої реалізується проєкт.
Своєю чергою проєктний координатор програми «Стійка Україна», експерт проєкту «Train the trainers» Іван Вартовник зазначив, що проєкт направлений саме на регіональний та локальний рівні.
«Власне на локальному рівні найкраще знають місцевий контекст – і які вразливості в них є, і куди їм є зростати, і які, навпаки, в них є сильні сторони. Формат тренувань, зазначу, що це в такому хорошому сенсі експеримент, бо не тільки естонські, українські експерти передають досвід, але й також вчаться в учасників. Тобто робиться зворотний зв’язок, що можна покращити, учасники мають передовий практичний досвід, як виходити з кризових ситуацій, чи як краще адресувати певні проблеми», – зазначив він.
Як пояснив Іван Вартовник, тренування симуляції відбуваються на основі симуляційного кризового сценарію. Для відпрацювання створюється штучне, але безпечне навчальне середовище, щоб учасникам було комфортно опрацьовувати цей сценарій та вирішувати кризу. Сама криза, за його словами, багатофакторна, багатовекторна і в ній закладена як і умовна кризова ситуація, так і певні речі, які можна попередити.
«Як і в реальному житті, не вирішується якась одна конкретна проблема, бо викликів багато, проблем багато, і учасники намагаються навчитися тому, що одна структура сама не зможе вирішити кризу власноруч. Потрібно взаємодіяти, делегувати і вміти домовлятися тощо. І власне їхня головна мета в умовній ситуації надати рекомендації, як з цієї кризи вийти з мінімальними втратами, мінімізувати шкоду, яка вже була завдана, і ризики, які можуть наступити через цю ситуацію», – пояснив він.
Своєю чергою, Яна Бойко, голова ГО «Школа Медіапатріотів», в партнерстві з якою реалізується проєкт, зазначила що до тренінгу були залучені 16 учасників з Дніпропетровської та Одеської областей. Серед учасників були зокрема представники громадських організацій, сфери освіти, представники ДСНС, поліції та органів самоврядування.
Надалі в планах проводити навчання в різних областях та містах України. Крім того, в перспективі організатори хочуть проводити такі навчання і в Криму.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini