У Києві презентували книгу «Кримськотатарські родини»
У Києві презентували книгу журналістки-розслідувачки Євгенії Генової «Кримськотатарські родини». До книги увійшли 14 історій, де йдеться про різні періоди історії України та кримськотатарського народу та про пережиті депортації, війни, голод, протести.
Презентація книги відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Позавчора, 26 лютого, держава відзначала десяту річницю Дня спротиву кримській окупації. І тому ми подумали, що в ці дні буде особливо важливо ще раз підсвітити тематику Криму, тематику кримськотатарського народу. І всі формати, які несуть, зберігають інформацію, є надзвичайно важливими, як телевізійні сюжети, аудіовізуальні, так і безпосередньо, безперечно, книги. Книга – письмовий матеріал, який фіксує нашу історію, який також є прикладом можливості від держави авторам, митцям реалізовувати, само реалізовувати себе в ці складні часи, як і для всієї України, так і безпосередньо для кримськотатарського народу, який бореться за те, щоб повернутися на свою Батьківщину, який тримає Батьківщину в пам’яті. І для держави, для державної політики це також є безперечно пріоритетним завданням, пріоритетною темою», – наголосив заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.
Авторка книги Євгенія Генова акцентувала, що тема, яку вона розкрила у своїй роботі, наразі є дуже актуальною.
«Ця тема зараз дуже на часі. Я б хотіла, щоб ця книжка була цікавою для всіх, незалежно від етнічної приналежності Україна, як ніколи, має бути єдиною перед дуже серйозною загрозою. І ми будемо єдині лише тоді, коли будемо пам’ятати своє історичне минуле і рухатися з цією пам’яттю в наше спільне майбутнє українського народу і всіх корінних народів України», – зазначила вона.
У 14 історіях, які описані в книзі, переконана авторка, кожен читач зможе знайти для себе не лише зрозумілі та близькі речі, а й натхнення та віру.
«Це 14 історій, в яких кожен читач, кожна читачка знайдуть дуже зрозумілі і близькі для себе речі – це як поговорити зі своєю бабусею або з дідусем. І також, напевно, знайдуть там багато любові і натхнення, тому що попри всі складнощі випробування, ці люди завжди вірять в те, що вони обов’язково повернуть свій дім і будуть вдома, і будуть знаходити на своєму шляху багато також і хороших людей», – зазначила вона.
Євгенія Генова також зауважила, що до книги не увійшло ще багато історій кримськотатарських родин, через те що рідні тих людей, які зараз зі зброєю в руках захищають Україну, перебувають в окупації та в небезпеці.
Максим Удовиченко, генеральний директор Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» наголосив, що випуск таких книг сьогодні дуже важливий, аби не тільки сучасники, а й нащадки знали та пам’ятали, хто саме боронив нашу свободу.
«Саме те, що в цій книзі реальні люди, реальні історії – це дуже важливо та дуже необхідно», – додав він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini