5 Вересня, 2023, 17:14

У держбюджеті на наступний рік важливо врахувати необхідні кошти для захисту постраждалих внаслідок війни – Ольга Скрипник

Законодавчі ініціативи та закони, які вже діють на захист постраждалих внаслідок війни, потребують обов’язково бюджетного фінансування. Тому дуже важливо, розглядаючи бюджет на наступний рік, щоб Верховна Рада врахувала всі ті витрати, які дійсно відповідають ситуації, яка склалася. Крім того, необхідно, аби робота парламенту була більш відкрита для громадянського суспільства, зокрема в питаннях, що стосуються постраждалих внаслідок війни.

На цьому наголосила Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Наприклад, ми займаємося захистом політичних в’язнів і взагалі тепер цивільних заручників, враховуючи всі, в тому числі і новоокуповані території. І, наприклад, ця категорія людей має право на державні виплати допомоги, тієї, яка надається після того, як встановлюється факт позбавлення волі. На жаль, на сьогодні недостатньо коштів, і необхідно, щоб була передбачена та сума бюджетних коштів, яка дійсно відповідає реальній кількості людей. На жаль, їх стало в рази  більше після 2022 року. Йдеться і про цивільних заручників, і про військовополонених. Це лише приклад однієї з категорій людей, які потребують  фінансування з державного бюджету. І тому ми звертаємо увагу й на це», – пояснила вона. 

Ольга Скрипник підкреслила, що парламент є важливим майданчиком для громадянського суспільства у дискусіях, пошуку механізмів щодо захисту людей. 

«Ми розуміємо частину обмежень, які дійсно є об’єктивними, вони викликані питаннями небезпеки. Ми розділяємо певні обмеження, але водночас ми знаємо, сьогодні вже майже два роки триває повномасштабна агресія, і розуміємо, що в цих умовах вже є можливість, щоб забезпечити більш відкриту роботу парламенту. Тому так само наша коаліція звертається з тим, щоб робота парламенту була більш відкрита для громадянського суспільства, саме для того, щоб можна було донести всі ці проблеми, і як саме їх можна вирішити, і разом  знайти той механізм, який допоможе», – наголосила вона.

Зокрема вона зазначила, що абсолютно реальним є, наприклад, повернення порядку денного засідання комітетів, аби було зрозуміло, які законопроєкти будуть розглядатися. Крім того, Ольга Скрипник наголосила на необхідності надавати можливість онлайн участі представникам громадськості в засіданнях комітету саме з тих питань, які в першу чергу стосуються постраждалих внаслідок війни.

«Так, ми розуміємо, що можуть бути винятки, безумовно, можуть бути законопроєкти, які впливають на питання національної безпеки, оборони тощо, вони можуть залишатися закритими. Але багато питань в зареєстрованих законопроєктах стосуються гуманітарної сфери і потребують дуже широкої дискусії, де треба залучити громадські організації, експертні організації, самих людей, які по суті стають тими, на кого спрямовані такі законодавчі ініціативи», – додала вона.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini