“Тузловські лимани” – єдиний заповідник на півдні України, який не зазнав окупації та працює на виявлення екоциду від дій російських загарбників
Національний природний парк “Тузловські лимани” продовжує працювати та активно допомагає українським військовим у збереженні українських заповідних територій та акваторій.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла директор національного природного парку “Тузловські лимани” Ірина Вихристюк.
“Другий рік поспіль на Азово-Чорноморському узбережжі ми – єдиний парк, який працює, не окупований і ніколи не був в окупації. Наш колектив поповнили працівники національного парку “Меотида”, люди вибиралися з окупованих територій, але зараз продовжують свою природоохоронну справу. Мені боляче, наскільки постраждала наша природа та наша галузь: скільки парків та заповідників окуповані або знаходяться в зоні бойових дій і дуже страждають від загарбників”, – повідомила директорка.
Ірина Вихристюк зазначила, що на початку повномасштабного вторгнення природний парк дуже страждав від окупантів, коли вони обстрілювали українське узбережжя з моря. Після знищення крейсера “Москва” стало значно спокійніше. Зараз науковці та працівники парку можуть спокійно збирати інформацію та докази екоциду російських окупантів.
“Нам належить ще багато зробити по розмінуванню нашої акваторії. Ще з початку вторгнення снаряди летіли в лимани та застрявали в мулі. Їх треба витягувати та знешкоджувати. Крім того, в акваторії Чорного моря ще є міни. Ми активно допомагаємо нашим захисникам, в першу чергу прикордонникам. Головна задача парку – це захист, збереження та відтворення порушених екосистем. В цьому році ми розпочали роботи з відновлення водообміну, але знов місцеві браконьєри заблокували наші дії”, – зазначила Ірина Вихристюк.
Вона підсумувала, що тривають судові розгляди у справах парку з браконьєрами та місцевою владою, але всі працівники “Тузловських лиманів” не зупиняють своєї діяльності та ретельно фіксують всі порушення українського законодавства. Вони збирають докази злочинів російських окупантів та працюють над відновленням природного середовища.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini