Турбота про ветеранів – основа обороноздатності країни: як працюватиме Американсько-український ветеранський міст
З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року кількість чинних військовослужбовців в Україні зросла до 1,2 мільйона. Ця цифра продовжує рости кожного дня.
Задля підтримки ветеранської спільноти України створено коаліцію з провідних ветеранських організацій США та правозахисників – Американсько-український ветеранський міст. У партнерстві з Українським ветеранським фондом Мінветеранів Міст об’єднує американських та українських ветеранів, керівників і експертів із питань охорони здоров’я ветеранів, пільг, освіти, працевлаштування, реінтеграції та у справах сім’ї/опікунства.
Про це йшлося під час презентації організації в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Американський ветеран, член Американсько-українського ветеранського мосту Вільям Аттіг під час обговорення наголосив на важливості об’єднання ветеранів та створенні нових програм.
«Ми маємо бути готові боротися за себе, як ветеранів. Ми не можемо розв’язати всі проблеми, але ми можемо допомогти й принести зміни в системі. Ми бачимо, що коли Україна потребує підтримки, ми можемо створити організацію, яка долучить свій досвід, яка буде впроваджувати стільки програм, скільки необхідно Україні таким чином, щоб українські ветерани були почуті», – наголосив він.
Американський ветеран також висловив сподівання що зміни та нові програми будуть здійснюватися таким чином, щоб ветерани могли жити повноцінно після повернення до цивільного життя.
Водночас американський ветеран, виконавчий директор Американсько-українського ветеранського мосту Джордж Чунінг наголосив на тому, що потрібно забезпечити достойне життя для українських ветеранів, які поклали найважливіше на захист країни.
«Ми будемо ділитися культурним досвідом, практичним досвідом. Ми дуже багато знаємо про досвід ветеранів, але тут ми знаходимося для того, щоб дізнатися і вивчити ще більше про досвід ветеранів і для того, щоб перенести також цей досвід на громади у нас, у Сполучених Штатах. Я також хочу дуже подякувати українському ветеранському фонду, всім українським ветеранам, з якими ми працювали і продовжуємо, і будемо працювати. Ви – чудові партнери, і ми завжди будемо вас підтримувати», – пояснив він.
Своєю чергою українська ветеранка, заступниця голови ГО «Жіночий ветеранський рух» Катерина Приймак переконана, що така співпраця та комунікації можуть піти на краще для всього українського ветеранського руху. Однак зауважила, що позаяк Україна та США знаходяться в абсолютно різних контекстах та в різних умовах, не весь досвід буде релевантний для країни.
Утім, вона наголосила, що «турбота про ветеранів – це і є основа обороноздатності країни».
«Добре бачити досвід американський, розуміючи, що інформаційна робота – це також сприяє обороноздатності.Що те, як ми ставимося, та культура вдячності й ті бенефіти, які надає держава, – це те, що залучає людей взагалі в армію. Бо ти знаєш, що не будеш покинутий, що у тебе буде можливість піти навчатися в університет, здобути класну освіту і будувати свою кар’єру вже не військову. Зараз ми всі знаємо, за що ми платимо таку високу ціну, але потрібно гармонізувати те, що держава забезпечує ветеранам» – підсумувала вона.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini