Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував книгу-хроніку російської пропаганди
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав всі ключові матеріали російських вкидів з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну у книзі «Як російський інформаційний корабель пішов на… Наративи пропаганди під час повномасштабної війни».
Презентація книги відбулася в рамках обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Так, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей зазначив, що це видання є по суті підсумком дворічної роботи Центру проти російської пропаганди та дезінформації, починаючи з першого дня повномасштабного вторгнення.
«Ми два роки читали, слідкували, моніторили російську пропаганду. І підсумком цього стали матеріали, які зібрані в цьому дослідженні», – пояснив та висловив сподівання, що видання, окрім іншого, стане в пригоді правоохоронним органам, які займаються розслідуванням інформаційних злочинів, і факти, оприлюднені у виданні, ляжуть в основу кримінальних справ проти російської пропаганди та пропагандистів.
Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, зазначив, що книга є фактично хронікою, позаяк підготовлена на основі щоденних матеріалів Центру. Вона охоплює 21 місяць – з лютого 2022 року по листопад 2023 року.
Весь період, 21 місяць, розбитий на сім етапів, протягом яких простежується динаміка того, як змінювалася російська пропаганда.
«Тут відображені доволі детально тенденції, динаміка, коли теми виринали знову або приглушувалися. Але акценти на тому, щоб позначити основні тенденції, основні тематики, напрямки російської пропаганди. І власне день за днем в цій книзі це висвітлюється в форматі хроніки», – пояснив він.
У вступі ж до книги міститься узагальнення досвіду моніторингу російської пропаганди за майже два роки, узагальнюються основні тематики, учасники інформаційного протистояння, висвітлюється аспект російської пропаганди на окупованих територіях.
Друкована версія видання безкоштовна для поширення. Крім того, буде його загальнодоступна електронна версія для ознайомлення широкого загалу з результатами роботи у протидії російській дезінформації. Надалі книгу планують перекласти англійською мовою.
У ході обговорення заступник міністра МКІП України Тарас Шевченко наголосив, що для Міністерства культури та інформаційної політики важливою була інституційна складова роботи з пропагандою, з дезінформацією. І вона полягала саме в тому, щоб створити Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, як інституцію, мати команду досвідчених людей, працювати в різних напрямках.
«Саме інституційний підхід, в Україні є фактично два центри, які діють в контексті роботи з пропагандою і дезінформацією, він, на моє переконання, є правильним», – наголосив він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini