31 Жовтня, 2024, 18:53

Третій парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи: які питання піднімала експертна мережа та які ключові заходи проводилися в рамках події

Третій парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи, який проходив 23-24 жовтня у Ризі (Латвія), зібрав більш як 70 держав-учасниць та відомих міжнародних організацій, таких як Рада Європи, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ, Міжпарламентський союз. В рамках події відбулася низка зустрічей, заходів та експертних обговорень.

Про це йшлося під час пресконференції щодо результатів Третього парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи.

«Безпосередньо експертними заходами була програма дискусій, яку ми організували разом з експертною мережею саме в день Саміту 24 жовтня. Фокусувалися на двох ключових темах, які стосувалися справедливості і притягнення росії до відповідальності за скоєні міжнародні злочини, і власне безпековий вимір», – зазначила Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи. 

Водночас Аліна Фролова, заступниця голови Центру оборонних стратегій, заступниця Міністра оборони України (2019–2020 рр.), акцентувала на питаннях, які піднімалися в ході експертних обговорень безпекового треку.

«Звичайно, тема експертної панелі в нас стосувалася безпеки Чорного моря, але ми розуміємо, що зараз війна є глобальною вже на континенті в нас, і ми не можемо відокремити море від суші, від узбережжя, від всього, що відбувається на інших фронтах. Тому, звичайно, проговорювали. Те, що ми намагалися зробити, і я думаю, що в нас вийшло, – розтягнути рамку військово-політичного компоненту не тільки на фізичну військову присутність на морі й на суші, а й на те, як відбувається енергетична війна, як відбувається війна за політичні впливи, тому що дійсно всі ці компоненти зараз відіграють свою роль в тому, що робить росія», – зазначила вона. 

Частиною Саміту була низка інших важливих заходів, спрямованих на питання геноциду кримськотатарського народу 1944 року і визнання злочинів проти корінного народу, які тривають зараз.  

Меджліс кримськотатарського народу разом з партнерами проводив важливий захід в Музеї окупації Латвії, який розташований в Ризі. Окрім того, був пок фільму «Справжня історія Криму» в історичній будівлі – Будинку Чорноголових. 

Була проведена також низка культурних заходів, зокрема  виставки, які надавали додаткове відчуття і емоційне відображення того, що відбувається в окупації, що відбувалося в 44-му році та що відбувається зараз. 

Крім того, відбулося спілкування з латвійськими журналістами, зокрема напередодні Саміту була проведена пресконференція, яка присвячувалась журналістам в окупації, в тому числі кримським.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini