29 Вересня, 2023, 16:47

Трансформація, особисті досягнення та розбудова нових цілей: чому медалі в Іграх нескорених – не головне 

Цьогоріч українська збірна вчетверте в історії взяла участь в Іграх нескорених. Країну представляли 25 учасників, серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів. На змаганнях, які проходили в Дюссельдорфі, Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових. Однак в контексті такого штибу змагань головне – не медалі, а передусім особисті досягнення учасників та їхня трансформація.

Про це йшлося під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зауважила на початку обговорення національна координаторка Ігор Нескорених в Україні Ілона Волошина, Ігри Нескорених – це не змагання в паралімпійському стилі, де головне кількість медалей. 

«Це захід з адаптивних видів спорту, який власне призначений для ветеранів, військовослужбовців, для вшанування конкретних людей, конкретних вчинків. І цей захід  про визнання їх, про повагу  і про вдячність. І принц Гаррі постійно наголошує у своїх промовах, виступах, що цей захід не винятково заради перемог і заради медалей, чи особистих рекордів, фінішних прямих – він власне про трансформацію учасників, про те, ким вони стають після Ігор, про їхні особисті досягнення, про пошук і розбудову нових ідентичностей, нових цілей в житті і знайомств та зв’язків з іншими», – наголосила вона.

Водночас Ілона Волошина підкреслила, що наразі в медіаполі багато новин із меседжем, що цьогоріч Україна з Ігор Нескорених привезла найбільшу кількість медалей та нагород за всю історію. Однак, вона вважає, що акцент саме на медалях робити не варто, оскільки це може нівелювати шлях та особисті досягнення учасників.

«Це звичайно що круто, і дійсно наш прапор учасники піднімали 34 рази на п’єдесталі. Але, на мій погляд, це помилковий наратив, від якого ми маємо відходити, тому що він нівелює особисті досягнення, особисте зростання кожного з наших учасників і взагалі нівелює самі засади і цінності проєкту. Тому що в нас є учасники, яким лікарі давали 8-10% шансів на життя. А вони мало того, що приїхали, а показали нереальний для себе результат і тим самим стали мотивацією для когось, хто має схожу травму і поранення. Тому так, медалі це перемога, це індикатор докладених зусиль учасників і тренерів, але це – не головне», – пояснила національна координаторка Ігор Нескорених в Україні.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini