Трансформація будинків дитини: у МОЗ розповіли про хід реформи
В Україні досі функціонує 13 закладів зі статусом «будинок дитини», розташованих у дев’яти областях, де процес трансформації ще не завершено.
Про це повідомив Євгеній Гончар, директор Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України, під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна.
«Наразі існують 30 закладів, у яких цілодобово перебувають діти з різними статусами. Статус “будинок дитини” все ще має 13 закладів, які знаходяться у 9 областях України – це Вінницька, Донецька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Чернігівська області. Це ті заклади, щодо яких не відбулося перетворення», – зазначив Гончар.
У частині з цих регіонів реформа або вже триває, або має розпочатися найближчим часом. Проте в інших – процес досі не зрушив із місця. «Попри те, що існують акти уряду і закон України, яким передбачено, що все вже мало б розпочатися та рухатися», – наголосив він.
Водночас чотири колишні будинки дитини – у Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні та Києві – вже приєднані до дитячих обласних лікарень. А в 12 областях створено 14 центрів паліативної допомоги та реабілітації.
За словами Гончара, в закладах сьогодні перебуває 918 дітей. «Загалом кількість ліжок, це потенційна кількість, складає 2503. Дітей перебуває 918. Ця кількість постійно зменшується, але все одно діти ще знаходяться у будинках дитини», – уточнив він.
Крім того, 219 дітей, які потребували особливого догляду, було евакуйовано за межі України до різних країн.
«Загалом Міністерство охорони здоровʼя максимально прихильне до ідеї деінституціоналізації, і ми готові все, що можливо, з нашого боку робити для того, щоб кожна дитина знайшла родину», – підсумував представник МОЗ.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini