Термін «слабка стать» щодо жінок має зникнути з українського медіапростору – Катерина Левченко
Уникнення терміну «слабка стать» може стати, зокрема, важливим показником того, наскільки ЗМІ є вільними від гендерних стереотипів.
Таку думку висловила Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Мені б дуже хотілося, щоб термін «слабка стать» по відношенню до жінок зник з нашого медіапростору. Це індикатор простий, але він одночасно показовий. І за ним стоїть дуже велике змістовне навантаження. По-перше – жінки не є слабкою статтю, і це доводиться не тільки щоденним життям, але і взагалі тими досягненнями, які є в жінок», – наголосила вона.
Вона зауважила, що термін «слабка стать» передусім викривляє соціальну реальність, і важливо, зокрема, з медійної сфери прибрати його вживання.
«Називати жінок «слабкою статтю» – це викривляти ту соціальну реальність, якою ми живемо. А, наскільки я розумію, медіа має нам допомагати – не викривляти, а створювати реальне уявлення про те, що ми маємо. Тож цей індикатор буде дуже важливий показник того, наскільки засоби масової інформації можуть бути вільними від гендерних стереотипів. Так само як 20 років тому я вважала, що показником впровадження гендерної політики будуть пандуси на дорогах, які допоможуть тим людям, які пересуваються або з візками або везуть візок з дитиною, рухатися туди, куди вони захочуть, так сьогодні в медійній сфері це поняття «слабка стать» має зникнути з нашого вживання», – наголосила вона.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini