Створення цілісної системи психічного здоров’я в Україні – Юлія Мазур про роботу, яка сьогодні ведеться щодо вирішення питання
Згідно з даними ВООЗ, в умовах криз та кризового реагування, гуманітарного реагування, 22% населення можуть зіштовхуватися з різного роду наслідками для психіки. В Україні кількість людей, які мають проблеми, становить близько 10 мільйонів.
Наразі в Україні, при Кабінеті Міністрів, розгорнув діяльність Координаційний штаб, головним завданням якого є об’єднання зусиль на всіх рівнях задля створення цілісної системи психічного здоров’я в країні.
На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Юлія Мазур, аналітикиня Координаційного центру психічного здоров’я при КМУ.
«Координаційний центр при Кабінеті Міністрів був створений в останні дні березня, і його завдання об’єднати зусилля як центральних органів виконавчої влади, так і регіонального рівня, для того, щоб скоординувати діяльність державного й недержавного сектору в розбудові мережі і в об’єднанні зусиль на створення цілісної системи психічного здоров’я. Того, чого в нас не було. В нас було розуміння, що є частина медичної системи – психіатрія, але те, що це поняття набагато ширше, і воно потребує дійсно розбудови спроможностей, то розуміння це є», – пояснила вона.
За словами Юлії Мазур, всі міністерства презентували свої пріоритетні проєкти в цій галузі. І кожне з них має на меті розвивати певний напрямок.
«Наприклад, Міністерство соціальної політики зараз працює над створенням мережі центрів життєстійкості в громадах. Міністерство внутрішніх справ опрацьовує алгоритм екстреного кризового реагування в надзвичайних ситуаціях із залученням не лише психологічної служби ДСНС, але й інших зацікавлених сторін», – зазначила вона та підкреслила, що така робота ведеться з усіма ключовими стейкхолдерами, міністерствами.
Крім того, Юлія Мазур зауважила, що після прийняття постанови про створення Координаційних центрів підтримки цивільного населення, розпочата робота в регіонах зі створення таких центрів, які фактично мають координувати всі ці дії, в тому числі з точки зору охорони психічного здоров’я населення.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini