“Кожного дня ми не пускаємо до Молдови 50-100 іноземців, які не можуть пояснити мету візиту” – депутат парламенту Молдови про протести
Масові заворушення планувалися у Молдові 12 березня, але правоохоронці завадили кровопролиттю. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андріан Кептонар, член постійної комісії з питань національної безпеки, оборони та громадського порядку парламенту Республіки Молдова.
“Минулого тижня планувалися масові заворушення, але наші правоохоронні органи дуже добре попрацювали, щоб завади кровопролиттю. Також минулого тижня у Молдову намагався заїхати найманець ПВК “Вагнер” – його не пустили в країну. Кожного дня ми не допускаємо в Молдову 50-100 іноземців, які не можуть пояснити мету візиту”, – розповів Андріан Кептонар.
Також він додав, що до цього поліція конфіскувала 250 тисяч євро, якими мали заплатити протестувальникам.
“Також поліція провела дуже гарну операцію по затриманню 20-30 молодиків спортивної статури, які за вказівкою російського куратора мали скласти групи для прориву кордонів поліцейських. Цьому куратору дозволили під контролем наших правоохоронців в’їхати до країни – він зараз заарештований молдавською поліцією”, – зазначив депутат.
Депутат також розповів, що тиждень тому на в’їзді до Молдови було ідентифіковано близько 80 громадян, яких партія “Шор” тренувала або інструктувала у Туреччині для провокації масових заворушень.
Він також зазначив, що, на його думку, у суспільстві немає настрою змінити владу. “Але ці антидемократичні протести, як я думаю, створюються для медійного контенту, а також для того, щоб наростити виборчу базу проросійських сил. “Шор” намагається перетягнути виборців у “Партії комуністів та соціалістів” – декілька днів тому один депутат цієї сили перейшов до партії “Шор”, – зазначив член парламенту.
Андріан Кептонар додав, що зараз у Молдові готуються зміни до законопроєкту про контррозвідку. За його словами, зараз спецслужби Молдови можуть переслідувати персон, які вже вчинили злочин.
“Зараз потрібні санкції судді та прокурора, щоб проводити якісь оперативні заходи. Але служба інформації та безпеки Молдови працює задля запобігання злочинам. І якщо немає кримінального провадження, деякі заходи не можна проводити. Ми намагаємося змінити це, щоб спецслужба поза кримінальним провадженням могла проводити негласні слідчі дії”, – додав Андріан Кептонар.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini