Споживання російського газу в Європі впало із понад 40% до 8% і прямує до нуля — Центр досліджень енергетики
Споживання російського газу у Європі за підсумками останнього місяця знизилося із понад 40% до 8% і продовжує падати. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, росія сама себе ізолювала від європейського ринку газу, а інвестиції у відновлення пошкоджених «Північних потоків» зараз малоймовірні.
«В мене дуже сумні для росії передбачення щодо обсягів газу, які вони зможуть постачати на європейські та світові ринки, після того, як Європа повністю замістить російське постачання. росія буде сидіти на тому газі та й годі», — заявив Олександр Харченко.
За словами експерта, у росії також продовжує скорочуватися видобуток нафти — після виходу з її ринку західних компаній. Ще одним ударом для рф має стати введення обмежень на ціну за барель.
«Ми очікуємо, що будуть введені в дію санкції на нафту. Очікуємо, що буде введена цінова стеля. Дуже напружені перемовини з цього приводу тривають, але є багато обнадійливих сигналів. Хочу вірити, що цінова стеля на російську нафту в 60 доларів, про яку йде активний діалог, запрацює. Це буде шаленим ударом по доходах рф від нафти, а це, нагадую, понад 110 млрд доларів у 2021 році. Після введення санкцій ця сума зменшиться втричі або й більше», — розповів директор Центру досліджень енергетики.
Нагадаємо, 26 вересня 2022 на газопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2» трапилася серія вибухів, і як наслідок — витік газу. Обидва трубопроводи належать та управляються російською державною газовою компанією «Газпром» та були побудовані для транспортування природного газу з росії до Німеччини. В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і терміни відновлення поки оцінити неможливо. Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі навмисним актом саботажу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini