19 Грудня, 2024, 15:08

Сьогодні Україна має шанс стати пілотом розумної розподіленої генерації – міський голова Славутича

В України сьогодні є всі шанси отримати передові позиції в питанні розумної розподіленої генерації. Однак громадам втілити самотужки це буде непросто, відтак необхідні партнери, які допоможуть закривати як технічні, так і економічні питання.

Таку думку в ході круглого столу у Медіацентрі Україна висловив міський голова Славутича Юрій Фомічев.

«Сьогодні Україна має шанс стати одним із пілотів розумної розподіленої генерації. Мабуть, найголовніше, що нам треба, фахівці в розумних мережах, смарт-мережах, в сучасних, зі штучним інтелектом, які б управляли нашою електроенергією – коли можна продати, коли можна купити. І дуже добре, якщо ця економіка спрацює в плюс для громади, і ми будемо не просто ефективними, а економічно ефективними. Для цього нам треба партнери, ми самі цього не зробимо, бо це вища ліга. Дуже обмежена кількість фахівців, які взагалі розуміють, як працювати на ринку», – зазначив він.

Він зауважив, що в питанні розвитку розподіленої генерації на прикладі міста Славутича  виникає необхідність передусім у юридичних та економічних спеціалістах.

«Ми маємо фахівців технічних, і це добре, це наша перевага як міста енергетиків, бо багато хто цього не має. Але не маємо фахівців економічних і юридичних, тих, які розбираються в процесах і які треба, щоб обовʼязково зʼявилися в громадах, або зʼявилися через партнерів. Бо коли ми маємо партнерство, то розуміємо, що не потрібно шукати цього фахівця. Славутич у муніципалітеті не забезпечить його тим фінансовим ресурсом, якого він вартий, адже це фахівець високої якості, з великими знаннями, і їх не так багато сьогодні в Україні. Ось в цьому наш інтерес, і тому ми готові до співпраці», – наголосив Юрій Фомічев. 

Крім того, на думку Юрія Фомічева розподілена генерація в громадах повинна починатися з пілотних проєктів.

«Це мають бути пілотні проєкти. Ми маємо пройти крок за кроком, набити свої гулі, зрозуміти, де треба коригувати в тому числі і й дозволені процедури і вийти на нормальну генерацію громад, і громади мають стати такими маленькими енергоостровами, які дають енергію в загальну систему, в єдину енергетичну систему України», – додав він. 

Нагадаємо, що представники АТ «Енергетична компанія України», Асоціації малих міст України та Асоціації «СІГРЕ-Україна» в ході круглого столу у Медіацентрі Україна підписали меморандум щодо розвитку розподіленої генерації електроенергії в громадах України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini