Ширше впровадження мультикомпонентних вакцин та оновлення схем вакцинації: які зміни передбачені в Національному календарі профілактичних щеплень у 2026 році
З 2026 року змінами до Національного календаря профілактичних щеплень передбачається ширше впровадження мультикомпонентних вакцин, а також оновлення вакцинації проти низки хвороб.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
«Передбачається ширше впровадження мультикомпонентних вакцин, тоді коли ми застосовуємо під час однієї інʼєкції декілька введених антигенів. Це робиться щонайменше для спрощення самого процесу вакцинації, для зменшення кількості візитів, для зменшення навантаження на кількість уколів для такої дитини, яка вакцинується», – пояснив він.
За словами Ігоря Кузіна, оновлений календар профілактичних щеплень передбачає також відкориговані відповідні схеми по вакцинації проти туберкульозу, проти гепатиту В, проти кору, паротиту, краснухи.
І точно також було запропоновано оновити розділ, який стосувався особливостей вакцинації під час особливих станів, тоді, коли є людина з імуноскомпрометованим станом, або має якісь інші стани здоровʼя, або має інші стани здоровʼя.
Варто нагадати, що серед змін, які почнуть діяти з 2026 року, запровадження вакцинації проти вірусу папіломи людини для дівчат у віці від 12-13 років, а також вакцинація БЦЖ новонародженим вже після першої доби життя.
Зазначимо, що Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни до Національного календаря профілактичних щеплень, які будуть впроваджені з 2026 року. Наразі на громадське обговорення представлено проєкт наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні». Зміни розроблені з урахуванням міжнародних рекомендацій та базуються на основі позиції Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (№ 19-11/2024-1).
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini