Розвантаження первинної ланки та налагодження цифровізації – як в Україні працюють мобільні медичні бригади Товариства Червоного Хреста
Щоденно близько півтори тисячі людей в Україні обслуговуються мобільними медичними бригадами. На сьогодні вони є дієвим помічником сімейних лікарів у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах України, де жителі громад найбільше відчувають на собі війну та потребу в медичній допомозі.
Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ щодо діяльності мобільних медичних бригад Товариства Червоного Хреста України.
Як пояснив президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук, відповідно до рекомендацій міжнародних донорів, команда в Україні адаптує роботу мобільних медичних бригад до умов та викликів сьогодення, зокрема їх роботу саме на первинній ланці.
Водночас головний фахівець напрямку мобільних медичних бригад Антон Сак зазначив, що сьогодні, мобільні медичні бригади в тому числі розвантажують первинну ланку медичної допомоги, зокрема й через причину того, що до деяких областей перемістилася достатньо велика кількість внутрішньо переміщених осіб.
«І навіть, якщо заклади охорони здоров’я зберегли персонал та ресурси для виконання своїх обов’язків, все ж таки через перенавантаження, через запити на послуги первинної медичної допомоги деякі заклади потерпали від перенавантаження. І медичні мобільні бригади якраз взяли на себе цю відповідальність – розвантажити первинку від запитів внутрішньо переміщених осіб», – пояснив Антон Сак, головний фахівець напрямку мобільних медичних бригад.
Як зазначили учасники брифінгу, Товариство Червоного Христа намагається зі свого боку не тільки підсилювати потужність і логістичне забезпечення медицини, але й за можливості сприяти застосуванню сучасних технологій, наприклад, технологій телемедичних діагностичних обстежень.
«Так, поки що в пілотному форматі, в Полтавській області мобільні бригади мають на борту портативні електрокардіографи із передачею цифрових протоколів. Завдяки цьому лікар мобільної бригади має можливість в разі необхідності не тільки виконати електрокардіографічну діагностику серцевої діяльності пацієнта, але й провести онлайн-консультацію в реальному часі із фаховим кардіологом, який розшифрує кардіограму, надасть діагностичний висновок та рекомендації пацієнту», – додав керівник департаменту охорони здоров’я Товариства Червоного Хреста України. Олександр Бабенко.
Зауважимо, що наразі 118 бригад діють на території України та доїжджають у найвіддаленіші куточки 22 областей нашої держави. З початку повномасштабного вторгнення Мобільні медичні бригади надали понад 360 тисяч консультацій населенню.
У складі мобільних медичних бригад працюють фахівці, які надають послуги первинної медицини хворим там, де відсутня можливість фізично відвідати свого сімейного лікаря через пошкоджену інфраструктуру.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini