росіяни відпрацьовують на викрадених українських дітях чіткі методички
З розповідей дітей, яких вдалося повернути з російської депортації, чітко зрозуміло, що рф веде роботу над ними за чіткими методичками.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Радниця-Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.
«Коли вдається повернути дітей з так званих таборів відпочинку, куди викрадають російські окупанти наших дітей, вони чітко розповідають про те, що терміни початку певної діяльності з ними, певного етапу індоктринації починалися плюс-мінус в одному періоді. Перші три тижні їх не дуже чіпали, максимально огортали різними розважальними заходами, їм обіцяли, що вони скоро повернуться додому. Через три тижні починався період, коли їх починали налаштовувати проти батьків, проти України, що там все досить небезпечно і ви не можете повертатися, і, можливо, ви не дуже потрібні своїм батькам. Ще через два тижні ця робота більше посилювалася. Далі починалася так звана промивка мізків, коли дітей викликали на окремі індивідуальні бесіди, возили по місту, максимально почали розлучати дітей, перевозити з табору в табір для того, щоб вони не могли залишатися в соціумі, де вже мали певні спільні контакти з іншими дітьми з України», – розповіла Дар’я Герасимчук.
Вона також додала, що методички росіян щодо викрадених українських дітей працюють за певними сценаріями.
За її словами, такі дії, є ще одним з доказів того, що росіяни не збираються повертати українських дітей. Саме тому, наголосила вона, слід говорити про створення єдиного механізму повернення дітей, і не лише в випадку українських дітей, але й щоб цей механізм працював для всього світу, аби таких випадків більше не повторилося.
Зазначимо, що за даними єдиного державного порталу «Діти війни», 19 546 українських дітей були викрадені або примусово переміщені. Це лише ті діти, чиї персональні дані відомі достеменно та верифіковані українськими відповідальними органами влади. Точна кількість таких дітей може складати сотні тисяч і на сьогодні достеменно невідома.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini