Російське вторгнення призвело до зростання громадянської свідомості молоді: в Києві пройшов перший день 10-го Київського Безпекового Форуму для молоді
Молодіжний Київський Безпековий Форум – це провідна платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин. Подія зібрала понад 100 молодих лідерів і лідерок з усієї країни, а також українських та міжнародних політиків, військових, волонтерів, громадських активістів та експертів. Медіацентр Україна став інформаційним партнером форуму.
Під час першого дня учасники обговорили виклики, з якими стикається українська молодь під час війни: внесок в оборону держави та участь у бойових діях, відновлення та реабілітація, здобуття освіти в умовах війни, безпека освітнього процесу та інші важливі питання.
Зокрема, були представлені результати дослідження «Вплив війни на молодь», яке показало зростання громадянської свідомості. 47% молодих людей відзначили важливість знання державної мови та історії, а 52% – споживання українського контенту. Серед мешканців сходу України 49% респондентів зазначили про втрату близьких.
Анна Новосад, засновниця SavED і колишня міністерка освіти, заявила, що Росія знищила кожну сьому українську школу, продовжуючи руйнувати освітню інфраструктуру. Вона підкреслила важливість відновлення освіти в постраждалих містах, акцентуючи на необхідності збереження існуючого освітнього процесу.
Ярина Чорногуз, військова медикиня та розвідниця ЗСУ, наголосила на потребі навчання молоді тривалому опору російській агресії.
«Мені не імпонує, що нашу молодь в школах і університетах недостатньо готують для оборони. Кожна молода людина в цій державі повинна думати не про те, емігрувати чи ні, а подумати про те, яку спеціальність їй обирати, що вона може для цього зробити», – додала Ярина Чорногуз.
Завтра, під час другого дня 10-го Київського Безпекового Форуму для молоді, відбудуться обговорення на теми фіксації та збереження правди війни для майбутніх поколінь, протидії російській дезінформації в умовах війни, а також зусиль і стратегій у відбудові України. Виступатимуть такі спікери, як Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру, Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди», Роман Ващук, бізнес-омбудсмен в Україні, Катаріна Матернова, посол Європейського Союзу в Україні, та інші.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini