Рішення Міжнародного суду ООН серйозно збільшує можливості впливу на росію – правозахисник
31 січня Міжнародний суд ООН виніс рішення в справі Україна проти росії щодо фінансування тероризму та дискримінації. Зокрема суд визнав, що рф дискримінує українців в Криму, позов стосувався періоду до повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Цей процес, попри низку негативних сторін, має вагомі позитивні зрушення. Крім того, рішення Міжнародного суду ООН має велику політичну роль для України в доведенні злочинів, вчинених росією проти українського народу.
На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив правозахисник, програмний директор Центру громадянських свобод Володимир Яворський.
«Велика роль політична, тому що це взагалі перше рішення щодо Конвенції про расову дискримінацію, яке виносить суд. І дуже важливо, що Україна пішла цим шляхом та отримала це рішення. Нам тут багато речей, які є очевидними, але для двох третин країн в ООН зовсім не є очевидними. І дуже складно просувати українську політичну агенду, наприклад, для африканських країн, країн Південної Америки, чи азійських країн, тому що вони далеко від нас, вони цього всього не розуміють. А коли є рішення Суду ООН – це дуже вагомо. І це дуже вагомий аргумент для цих дискусій, що дискримінація відбувається, і немає ніяких проблем з українською стороною, тобто ми не є порушниками цього Міжнародного права. Тому політично це для нас дуже серйозно збільшує можливості впливу на росію», – наголосив правозахисник.
Водночас, за словами Володимира Яворського, вагомих юридичних наслідків для рф не буде, однак для України – це великий системний розвиток для цього питання надалі.
«Єдине, що ми можемо далі пресувати росію щодо системи освіти, тому що тут у нас відкритий простір, тому що суд встановив дискримінацію українців в освітній сфері і ми можемо вимагати тут змін законодавства практики. І оновлювати, подавати знову цю справу тощо. Тобто тут є дуже великий системний розвиток, який залежить від української сторони», – пояснив правозахисник.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini