Програми енергонезалежності для бізнесу: в Мінекономіки розповіли про доступні сьогодні можливості
Задля підвищення енергонезалежності споживачів, окрім кредитної програми для населення, запрацювали дві програми програми для бізнесу.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
«Для бізнесу діє дві програми. Перша програма в рамках «5-7-9». Ми додали в пріоритетний напрямок саме газогенерацію, сонячну, вітрову, а також системи накопичення електричної енергії. Відповідно під 5, 7 або 9% можна взяти кредит строком до 10 років. Залежно від розміру бізнесу: 5 – мікро, 7 – малі, 9 – середні підприємства з лімітом до 150 мільйонів гривень. Це на обладнання, яке буде генерувати до 3 МВт потужностей. Такої генерації буде достатньо більшості виробничих підприємств», – пояснила вона.
Водночас додала Надія Бігун, діє програма для підприємств, які хочуть ставити більші генеруючі установки з лімітом понад 150 мільйонів гривень.
«19 найбільших банків підписали меморандум за участі Нацбанку, Міністерства економіки, Міністерства фінансів про те, що зараз будуть діяти особливі умови фінансування енергетичних проєктів. Якщо бізнес хоче купувати більшу установку по генерації електроенергії, то зараз банки під 13,5% (плюс-мінус 2%) відсоткову ставку дають кредити на проєкти по енергогенерації», – зазначила вона.
Заступниця міністра економіки також зауважила, що такий продукт для бізнесу націлений на тих учасників ринку, які хочуть забезпечити споживання не тільки для себе, а й готові віддавати в загальну систему надлишки споживання.
Крім того, підкреслила Надія Бігун, Нацбанк спростив своє регулювання щодо того, як такі кредити будуть з боку банків обраховуватися, як мають формуватися резерви та як банки мають приймати рішення.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini