Потрібно виконати «домашню роботу», аби на міжнародному рівні доводити необхідність компенсації росією збитків, завданих довкіллю – Андрій Демиденко
Україні потрібно виконати «домашню роботу», аби на міжнародному рівні, згідно з нормативною базою, доводити та надалі отримати компенсацію за шкоду довкіллю, спричинену війною, яку розв’язала росія.
На цьому під час круглого столу в Медіацентрі Україна – Укрінформ щодо компенсації росією завданих довкіллю збитків наголосив Андрій Демиденко, член Робочої групи при Оперативному штабі ДЕІ.
«Як ми можемо просити з когось компенсацію за екологічну відповідальність, якщо у нас екологічної відповідальності немає навіть теоретично. У нас є кримінальна відповідальність, а екологічної матеріальної відповідальності не передбачено, взагалі. Як ми можемо казати про те, щоб нам допомогли, коли в нас немає визначення, що таке екологічна шкода. Переважна більшість інституцій, організацій, Конституція вважають, що екологічна шкода – це шкода людям від довкілля. А весь світ вважає, що екологічна шкода – це шкода довкіллю від людей. Уявляєте прірву?» – зауважив він.
Андрій Демиденко переконаний, що наразі потрібно працювати, зокрема, й над змінами в законодавстві, які б передбачали не тільки кримінальну, а й матеріальну відповідальність за завдану довкіллю шкоду. Крім того, потрібно проводити роботу над змінами формулювань в Конституції, які стосуються цього питання.
Своєю чергою, Дмитро Заруба, Перший заступник голови Держекоінспекції, представник Офісу Генерального прокурора, наголосив що зараз триває робота над включенням завданих росією збитків у єдиний позов.
«Ми багато спілкувалися з різними експертами і всі вони кажуть, що скоріш за все це буде єдиний позов. Тобто не буде мільйон позовів – буде єдиний, який міститиме питання не тільки довкілля, а й інфраструктури, здоров’я тощо. Це великий процес, який зараз відпрацьовується українськими юристами та міжнародними».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini