7 Вересня, 2023, 20:05

Потрібні якісні освітні вимірювання для того, аби зрозуміти освітні втрати та шляхи їхньої компенсації – Сергій Горбачов

Міністерство освіти та Комітет з освіти конструктивно почали підходити до питання освітніх втрат та їх компенсації. Були проведені слухання в Комітеті з освіти, запроваджена програма для розробки концепції відновлення освітніх втрат. Це питання зрушило з місця. Однак наразі не вистачає якісних освітніх вимірювань.

На цьому наголосив освітній омбудсмен України Сергій Горбачов під час обговорення  в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Для того, щоб щось компенсувати, треба розуміти, що ми мали, і що ми маємо наразі. Це просто емпіричним шляхом визначити практично неможливо, це лише дуже обмежений досвід – я бачу свій клас, як вчитель, директор може бачити школу. Але для усвідомленої політики та реалізації потрібні реальні серйозні дослідження», – пояснив він.

Своєю чергою народна депутатка, перша заступниця міністра освіти і науки України (2014-2016 рр.) Інна Совсун наголосила на необхідності моніторингу освітніх втрат, який оцінить кожну конкретну дитину.

«Тому що цифра, на кшталт, 30% дітей не засвоїли програму п’ятого класу нічого не говорить нам для того, аби зрозуміти, якою має бути стратегія педагогічної поведінки з оцим конкретним учнем», – зазначила вона.

Народна депутатка додала, що потрібен такий підхід, який би дозволив визначити рівень кожного учня, втрати, і як їх компенсувати.

«І потім вже визначати механізм – це додаткові заняття, додаткова робота вчителя, це додатковий репетитор тощо. Що критично не можна робити – це просто провести моніторинг, визначити цю втрату, а потім нічого з цим не робити. Нам потрібен моніторинг, щоб потім ці втрати надолужувати, і це потребуватиме грошей. Це треба зразу чітко сказати – це потребуватиме грошей. Але правда також у тому, що якщо ми ці гроші не закладемо, то наслідки будуть більш катастрофічними», – пояснила Інна Совсун.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini