15 Квітня, 2024, 19:20

Потенційний викид небезпечних речовин та забруднення від збитих безпілотників у Дунаї і Чорному морі можуть мати далекосяжні наслідки для всього регіону – Біргіт Фогель

Війна, яку розв’язала росія проти України, не лише поставила під загрозу безпеку Чорноморського та Азовського регіонів, але й кинула тінь екологічної невизначеності на басейн річки Дунай. На додаток до вже значних людських жертв, спричинених агресією росії проти України, ескалація ситуації викликала тривожні екологічні проблеми, які можуть становити загрозу для навколишнього середовища та водного статусу річки Дунай, її басейну та, відповідно, Чорного моря. Неодноразові атаки на українські порти річки Дунай служать яскравим нагадуванням про людські, економічні та екологічні втрати конфлікту.

На цьому під час Другої Чорноморської безпекової конференції наголосила Біргіт Фогель, виконавча секретарка Міжнародної комісії із захисту річки Дунай.

«З самого початку Міжнародна комісія із захисту річки Дунай ретельно висвітлювала екологічні ризики для басейну Дунаю та за його межами. Підкреслюючи терміновість, з якою ми повинні вирішити ці виклики, ми опублікували відповідну заяву для преси влітку 2023 року. Не можна, щоби проблеми безпеки, які, звичайно, і по праву знаходяться на першому плані обговорення, змусили нас проігнорувати екологічні наслідки конфлікту. Не забуваймо про вирішальну роль, яку екологічна стабільність відіграє в забезпеченні загальної довгострокової стабільності. Потенційний викид небезпечних речовин, таких як нафтопродукти чи хімікати, а також забруднення від збитих безпілотників у Дунаї і Чорному морі можуть мати далекосяжні наслідки для всього регіону. У той час, як основна увага справді залишається на усуненні загроз безпеці, спричинених конфліктом, наша комісія зосереджується на передбаченні та зниженні впливу на навколишнє середовище. Співпраця між державами та міжнародними організаціями має для нас першочергове значення», – пояснила вона.

Біргіт Фогель підкреслила, що зв’язок між екологічною ситуацією в басейні Дунаю та Чорного моря пов’язані напряму. Тому потрібно забезпечити екологічний баланс як в Дунаї, так і в акваторії Чорного моря.

«Ми сповнені рішучості продовжувати те, що стало нашою місією, і зробити басейн річки Дунай, а також Чорне море, чистішим, здоровішим і безпечнішим. Перед нами стоїть унікальна відповідальність зосередитися на захисті водних ресурсів і екологічній стабільності. Ми маємо вирішити це питання разом з нашими колегами з оборонних та дипломатичних відомств», – додала вона.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini