28 Листопада, 2024, 16:13

Посольство рф у Кишиневі активно використовує офіційний Telegram-канал для поширення пропаганди та дезінформації щодо України – експерт 

Посольство рф у Кишиневі активно використовує офіційний Telegram-канал  для поширення пропаганди та дезінформації зокрема щодо України. Так, із 529 публікацій  з січня по вересень поточного року 205 (38,8%) мають ознаки військової та політичної пропаганди з антиукраїнською спрямованістю.  

Про це під час презентації в Медіацентрі Україна повідомив Михайло Панайотов, тележурналіст, експерт ГО «Лабораторія досліджень та інформаційного аналізу».

«Інформаційна діяльність посольства рф у Кишиневі має чітку та продуману мету систематично  підривати імідж України, розпалювати антизахідні настрої та підживлювати проросійські погляди серед молдавського населення. За допомогою свого офіційного Telegram-каналу посольство не просто передає інформацію, а створює потужну пропагандистську машину, яка формує уявлення про Україну як небезпечного сусіда та заважає розвитку дружніх відносин із західними державами. Так, посольство рф виступає в ролі активного гравця в інформаційній війні, вибудовується образ росії як захисника від західної агресії та українського екстремізму», – зазначив він. 

Михайло Панайотов вказав на основні наративи, які використовує російське посольство у Кишиневі для створення антиукраїнської пропаганди: зображення України як агресора та терористичної держави, як нацистської держави та «маріонетки Заходу», підтримка концепції «гуманітарної місії» росії; прослідковується постійний акцент на «історичній єдності» росії та України; спостерігається критика соціально-економічної ситуації в Україні. 

Один з наративів, який використовує посольство рф – антизахідна риторика як основа протистояння з Україною. 

Також прослідковується акцент на ядерній силі та мілітаризації росії, який зокрема поширився після удару міжконтинентальною балістичною ракетою. 

За словами Михайла Панайотова, діяльність Telegram-каналу посольства російської федерації в Республіці Молдова є одним з інструментів для поширення пропаганди. Однак, зазначив він, це не ключовий інструмент, оскільки посольство росії в Молдові для своєї стратегічної інформаційної діяльності активно використовує офіційний телеграм-канал МЗС росії для поширення пропагандистського контенту, зокрема через репости та згадки інших повʼязаних каналів. Основні посилання та антиукраїнські публікації, зазначив експерт, походять саме від репостів з цього Telegram-каналу та подібних джерел, які активно тиражують дезінформацію та маніпуляції щодо України. 

«Інформаційна діяльність посольства є послідовною стратегією дезінформації та антиукраїнської пропаганди. Вона ґрунтується на дезінформації та акцентує на історичному контексті, посилюючи антизахідні настрої та створюючи образ росії як захисника. Пропаганда в Молдові спрямована на формування такої реальності, в якій Україна та її союзники виглядають як агресори, а росія як захисник з історичною та моральною відповідальністю», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini