Попри перебування ворожих кораблів у пунктах базування, ракетна загроза з моря залишається високою
Ворожі кораблі суттєво затиснуті в південно-східній частині акваторії Чорного моря та не проявляють активності. Однак загальна готовність ракетоносіїв висока, тому небезпека з моря залишається.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.
«Об’єктивно ми розуміємо, що небезпека, зокрема, ракетна загроза з моря нікуди не поділася. Тому що загальна готовність ракетоносіїв у ворога залишається високою, попри те, що вони перебувають в пунктах базування і майже не застосовуються для виходу на бойове чергування, всього двічі ми фіксували за останній час. Якраз напередодні масованих комбінованих ракетно-дронових атак, ворог виводив ракетоносії, зокрема, підводні в акваторію Чорного моря. Імовірно для того, щоб розосередити увагу сил протиповітряної оборони, оскільки присутність на бойовому чергуванні підводного ракетоносія – це підвищена увага до морського напрямку, позаяк виявляти пуски з підводних човнів важко, ракети, як правило, виходять і прямують на дуже невисокій дистанції від води і їх складно помітити радаром, а тоді перед ударом вони виходять на потрібну висоту, де їх можна виявити, і залишається дуже мало часу на реагування», – пояснила Наталя Гуменюк.
Вона зауважила, що за інформацією британської розвідки, укріплюється та ущільнюється охорона і оборона вхідної частини пункту базування ворожих кораблів.
За її словами, більшість часу корабельно-катерний склад перебуває саме в пункті базування і викриття надводної обстановки здійснює переважно радіолокаційним способом зсередини пункту базування. Натомість ворог посилив активність безпілотних розвідників, якими збирає інформацію.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini